Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

 

Witamy na stronie Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie 

 

Najnowsze aktualności

W piątek tj. 17.11.2017 zapraszamy młodzież z klas II gimnazjum na wieczorną Mszę św. o godz. 17.00 w Cmolasie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. adorację z okazji wspomnienia bł. Karoliny – patronki młodzieży poprowadzi KSM.

Czytaj więcej

W czwartek 16 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji urodzin Bł. Edmunda Bojanowskiego. W Eucharystii uczestniczyli: rodzice, dzieci oraz personel przedszkola. Mszę Świętą celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Bator...

Czytaj więcej

W roku 2017 po raz ósmy przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten przeżywać będziemy w niedzielę 12 listopada a jego głównym tematem będzie prześladowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie...

Czytaj więcej

W  Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na nabożeństwo na cmentarzu o godz. 13.30, po którym zostanie odprawiona Msza św. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Przypominamy jednak, że tego dnia nie będzie Mszy św. w Cmolasie o godz. 17.00 i w Mechowcu o 15.00.  

Czytaj więcej

Kończą się tegoroczne nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy grupom parafialnym za prowadzenie modlitwy. Dziękujemy również za liczne uczestnictwo, zwłaszcza dzieci. Aby w pewien sposób nagrodzić dzieciom ich starania, prosimy, aby podpisane plansze z naklejkami złożyły w zakrystii do uroczystości Wszystkich Świętych. Upominki rozdawane będą w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00 i na dojazdach...

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).