Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

 

   

 

Najnowsze aktualności

  1. Trwamy w oktawie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zapraszamy codziennie na Mszę Świętą o godz. 18:00 wraz z uroczystą procesją. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, a także osoby do feretronów i chorągwi. Uroczyste zakończenie oktawy w czwartek wraz z błogosławieństwem wianków, ziół i dzieci
Czytaj więcej

 1. Dzisiaj obchodzi Uroczystość Trójcy św. odpust w Mechowcu. Składamy Bóg zapłać ks. Arkadiuszowi z Kolbuszowej za wygłoszone słowo oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowych w Mechowcu. Przypominamy, że dzisiejszą uroczystością kończy się okres przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej. Dziś również zbiórka do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie (dom rekolekcyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży- Przybyszówka).
Czytaj więcej

 1.  Dzisiaj obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że dzisiejszą uroczystością, kończy się okres Wielkanocny. Jednak czas przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku do 12 czerwca). Nie zaniedbujmy tego ważnego dla naszej duszy i zbawienia wydarzenia.
Czytaj więcej

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godzinie 19:00 Majówka przy kapliczce na placu targowym – zapraszamy.

   

Czytaj więcej

Zapisy do 30 maja

Link do zapisów:

https://forms.gle/i3vGbw5pj7pnoxdr7

 

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).