Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

Akcja Katolicka w Cmolasie informuje, że rozpoczyna się kolejna edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa FEAD w Podprogramie 2017...

Czytaj więcej

1. W związku z rozpoczynającym się sierpniem-miesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Włączmy się w to dzieło w ramach naszych dyspozycji i możliwości.

Czytaj więcej

Odpust 2017-07-20

Odpust to zawsze czas refleksji, nawrócenia i pogłębienia wiary. W tym roku uroczystości odpustowe w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, przypadające w dniach 3-6 sierpnia, przebiegać będą pod hasłem „Idźcie i głoście”, co w oczywisty sposób nawiązuje do przygotowanego przez Komisję Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski „Programu Duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce”.

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, we wstępie do publikacji „Idźcie i głoście” wyjaśnił, że „każdy ochrzczony jest powołany przez Boga do zaangażowania się na rzecz głoszenia światu Ewangelii”.

Czytaj więcej

1. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W tym dniu, przeżywać będziemy czwartą rocznicę Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza...

Czytaj więcej

1.W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. Z racji 13-go dnia miesiąca po Mszy św. wyruszymy z procesją fatimską, w czasie której odmawiać będziemy różaniec. Do udziału serdecznie zapraszamy. 

Czytaj więcej

W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Ks. Józefa Żółtka. Ciało ks. Józefa spoczęło w krypcie kaplicy cmentarnej w Cmolasie. Dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek i piątek uczestniczyli w liturgii i modlitwach żegnając zmarłego kapłana. Dziękujemy pocztom sztandarowym, reprezentacjom: szkół , Ochotniczych Straży Pożarnych, i wszystkich instytucji i organizacji...

Czytaj więcej

W środę, 28.06.2017 r. zmarł śp. ks. kanonik Józef Żółtek, długoletni penitencjarz w parafii  pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Eksporta w czwartek, 29 czerwca, o godz. 15.00 w Cmolasie. Pogrzeb w piątek, 30 czerwca, o godz. 15.00 również w Cmolasie...

Czytaj więcej

We wtorek 20 czerwca 2017 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła się uroczysta Msza Święta kończąca rok szkolny 2016/17, na której byli obecni: dzieci, rodzice i personel przedszkola. Eucharystię celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Bator - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. 

Czytaj więcej

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kaplicy do uroczystości odpustowych w Hadykówce.

2. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W tym dniu przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w Cmolasie o godz. 7.00, 11.00, 18.30. W Mechowcu i Hadykówce o godz. 17.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na tzw   „świętopietrze”.

 

Czytaj więcej

Warsztaty Terapii Zajęciowej Filia Cmolas serdecznie zapraszają na Dni Otwarte w dniach 19-20 czerwca 2017 r. w godz 9:00-12:00 w naszej placówce, naprzeciwko Domu Pomocy Społecznej...

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).