Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

W dniu 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej zostały włączone nowe kandydatki. Dziewczęta te przez kilka miesięcy uczęszczały w spotkaniach, modliły się i pilnie ćwiczyły w wypełnianiu „Pięciu Zadań Dziecka Maryi”...

Czytaj więcej

W tym roku wszystkie grzeczne dzieci  z naszej parafii zaangażowane w grupy parafialne ( Oaza, DSM, LSO, KSM, Schola) spotkały się ze Św, Mikołajem. W atmosferze radości i wielkiego oczekiwania wszyscy otrzymali prezenty... 

Czytaj więcej

W przeddzień adwentowych zmagań o serce dla Boga, ministranci naszego dekanatu walczyli o zwycięstwo na parkiecie o Puchar Księdza Dziekana w halowej piłce nożnej. Naszą parafię reprezentowały połączone składy z Cmolasu i z Hadykówki – łącznie trzy drużyny. 

Czytaj więcej

W październiku tego roku dosięgło nieszczęście pożaru mieszkania rodzinę Oko z Weryni i śmierć ojca rodziny Zbigniewa. Wdowie Katarzynie i trójce małych dzieci parafie naszego dekanatu pospieszyły już z materialną pomocą.  Nasza wspólnota parafialna  to uczyniła  w niedzielę 26.11.2017. Składka  wyniosła 11. 327,54 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać...

Czytaj więcej

Po odpowiednim przygotowaniu, 11 młodych chłopców z Cmolasu zostało przyjętych do grona ministrantów. W uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza, ksiądz proboszcz upoważnił chłopców do pełnienia służby ministranckiej, udzielił im błogosławieństwa oraz nałożył na nich strój liturgiczny....

Czytaj więcej

Akcja Katolicka w Cmolasie zaprasza na wspólne pielgrzymowanie po perłach Adriatyku: Medjugorie, Split, Mostar, Dubrownik.

Termin: 14.06. do 19.06. 2018 r

Cena: od 500 zł i 130 euro

kontakt: Lidia Pietras : 697 323 817; Wawrzonek Bogusława 691 691 335

Czytaj więcej

1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u i LSO.

2. Następną niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Chrystusa oraz nowy rok duszpasterski, którego hasłem będą słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

3. Informujemy o zmianie godziny Prymarii na czas adwentu z godz. 7.00 na 6.00.

Czytaj więcej

Uwadze Czytelników i Internautów polecamy kolejne kolorowe wydanie czasopisma „W Blasku Przemienienia”, ukazującego się przy sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie.

Czytaj więcej

W październiku tego roku dosięgło nieszczęście pożaru mieszkania rodzinę Oko z Weryni i śmierć ojca rodziny Zbigniewa. Wdowie Katarzynie i trójce małych dzieci parafie naszego dekanatu pospieszyły już z materialną pomocą.  Nasza wspólnota parafialna chce to uczynić także, w niedzielę 26.11.2017, złożone ofiary  będą przeznaczone na pomoc rodzinie Oko  w odbudowie spalonego mieszkania...

Czytaj więcej

W piątek tj. 17.11.2017 zapraszamy młodzież z klas II gimnazjum na wieczorną Mszę św. o godz. 17.00 w Cmolasie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. adorację z okazji wspomnienia bł. Karoliny – patronki młodzieży poprowadzi KSM.

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).