Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom i uczestnikom uroczystości w Cmolasie w dniu 6.08.2020

Relacja w uroczystości kliknij tutaj, fotogaleria kliknij tutaj

Czytaj więcej

 Plan uroczystości odpustowych...

Czytaj więcej

Drodzy Diecezjanie!

Umiłowani Bracia i Siostry!

Lipiec i sierpień to miesiące wakacji, wypoczynku i urlopów. W naszej polskiej tradycji to także czas pielgrzymek. Tegoroczna, 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, z powodu stanu epidemii będzie miała nietypowy charakter. Fizycznie na Jasną Górę pójdzie tylko kilkudziesięciu księży, którzy codziennie będą się wymieniać na zasadzie sztafety, niosąc w ciszy intencje nas wszystkich. Wszystkich pozostałych zachęcam do duchowego pielgrzymowania.Czytaj więcej

Informujemy, że tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego odbędą się od dniach od 6 do 9 sierpnia 2020.

Zapraszamy.

Czytaj więcej

Informujemy o zmianach personalnych w naszej parafii. W ramach zastępstw wakacyjnych witamy ks. Adama Piotrowicza, który podejmie posługę duszpasterską w naszej parafii. Z dniem 17.08.2020 odchodzi z naszej parafii Ks. proboszcz Michał Bator i obejmuje obowiązki proboszcza w parafii pw. św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Nowo mianowanym proboszczem w parafii Cmolas został Ks. Marek Kędzior, dotychczasowy proboszcz w parafii pw. św. Urszuli w Ropczycach.Z dniem 22.08.2020 odchodzi z naszej parafii Ks. Andrzej Tokarz i obejmuje obowiązki wikariusza  w parafii pw. św. Michała Archanioła w Ropczycach. Do naszej parafii został mianowany Ks. Wiesław Lisowicz z Bratkowic

 

Czytaj więcej

1. W poniedziałek na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z ojcami. Młodzież otrzyma tekst modlitwy Ojcze. Proszę przynieść indeksy oraz świadectwa z wcześniejszych klas jeśli nie zostały wpisane oceny do indeksu.

 

Czytaj więcej

 Nowy program pielgrzymki do ZIEMI ŚWIĘTEJ w dniach 7-14.03.2021.

Czytaj więcej

Dnia 07.06.2020 w Kielcach  zmarł Ks. Czesław Kubiś, pochodzący z Mechowca, kapłan diecezji kieleckiej. 

Zapraszamy na modlitwę  w Jego intencji do kościoła pw. Świętej Trójcy w Mechowcu we wtorek tj. 09.06.2020. Godz. 16.30 modlitwa różańcowa, godz. 17.00 Msza św. za śp. + Ks. Czesława Kubisia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą sie w Kielcach w środę o godz. 11.00. R.I.P.

 

Czytaj więcej

1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Św., odpust w Mechowcu. Parafianie z Mechowca zapraszają do udziału we Mszy św. odpustowej o godz. 11.00. Z racji odpustu Msze Św. w Mechowcu o godz. 8.00 i 11.00, nie będzie Mszy Św. o 15.00.

Czytaj więcej

1. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie prosimy członkinie róży Urszuli Skowron.W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18.00.

 

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).