Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, pamiętajmy o dzieciach i ich rodzinach  modlitwie. Również dzisiaj Majówka na placu targowym o godz. 19.00

2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy  członków róży Józefa Rząsy.

Czytaj więcej

1.    W dniu dzisiejszym Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się szczególnie o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej.

2.W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msza Św. odpustowa w naszej parafii z kazaniem i procesją Eucharystyczną o godz. 18.30. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe. Zapraszamy parafian do udziału, szczególnie osoby noszące feretrony i sztandary.

Czytaj więcej

Początkiem maja nasi ministranci wyruszyli do Częstochowy by wziąć udział w XII Mistrzostwach Polski Ministrantów w Piłkę Nożną Halową. Po dwóch dniach sportowych zmagań drużyna ze szkoły podstawowej uplasowała się na 9 miejscu, a gimnazjaliści na 5 miejscu w skali kraju.

Młodsza drużyna wystąpiła w składzie....

Czytaj więcej

Dzieło Biblijne Diecezji Rzeszowskiej zaproponowało w tym roku szkolnym dla dzieci szkół podstawowych konkurs biblijny pt. „Idźcie i głoście”. Uczniowie klas I-III mieli do przygotowania pracę plastyczną na jeden z 5 tematów:

  1. a) Powołanie pierwszych uczniów (Mk 1,16-20)
  2. b) Przypowieść o siewcy (Mk 4,1-20)
  3. c) Rozesłanie Dwunastu (Mk 6,7-13)
  4. d) Uboga wdowa (Mk 12,41-44)
  5. e) Ostatni nakaz (Mk 16,5-18).

 

Czytaj więcej

Dnia 6 maja 2017r. odbyły się obchody 25-lecia działalności Caritas diecezji rzeszowskiej. Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza rozpoczęła się o godz.10.00 uroczystą dziękczynną Mszą świętą w kościele Farnym w Rzeszowie, której przewodniczył biskup ordynariusz Jan Wątroba, z udziałem biskupa pomocniczego Edwarda Białogłowskiego, biskupa seniora Kazimierza Górnego, oraz wielu księży współcelebrujących reprezentujących swoje parafie. Obecny był również proboszcz naszej parafii ks. Michał Bator. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Rzeszowa, samorządowcy, poczty sztandarowe reprezentujące różne organizacje i instytucje, szkolne koła Caritas, przedstawiciele Domów Pomocy Społecznej z całej diecezji wraz z podopiecznymi, w tym obecni byli przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej z Cmolasu. Homilię wygłosił bp ordynariusz Jan Wątroba, mówiąc o historii działalności Caritas, a także dziękując za zaangażowanie członków tej instytucji charytatywnej....

Czytaj więcej

1.Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą w dni powszednie o godz. 18.00, a po nich Msza św., natomiast w niedzielę o godz. 16.45.

 2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży  Janiny Korczyńskiej.

Czytaj więcej

Serdeczne „Bóg zapłać” składamy wszystkim, którzy przyczynili się do głębszego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia i Rezurekcji, w szczególności: Strażakom OSP w Cmolasie, Hadykówce i Mechowcu, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Chórowi parafialnemu. Dziękujemy również za przygotowanie Misterium Męki Pańskiej w Mechowcu oraz młodzieży za prowadzenie Drogi Krzyżowej...

Czytaj więcej

Święte Triduum Paschalne w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

Czytaj więcej

Na siedem dni przed Zmartwychwstaniem Chrystusa, rozpoczynając Wielki Tydzień, Kościół rozważa ewangeliczny opis  wjazdu  Chrystusa do Jerozolimy...

Czytaj więcej

1.Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia.

2.Dziś po sumie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału. Na ołtarzach bocznych są wyłożone baranki wielkanocne. Zachęcamy, aby znalazły się na naszych wielkanocnych stołach...

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).