Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

Dziś rozpoczynamy Adwent. Zachęcamy do udziału w Roratach codziennie o godz. 17.00; 20 minut wcześniej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Do uczestnictwa w Roratach serdecznie zapraszamy dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W tym roku będzie realizowany program pt: " Różne oblicza naszej Mamy” opowiadający o różnych wizerunkach Maryi czczonych w Polsce.

Czytaj więcej

Dnia 09.11.2019 w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego odbyły się uroczystości jubileuszowe oddziału KSM w Cmolasie.  Już od 25 lat młodzież wyraża swoje „GOTÓW”. Poprzez rozwój wiary, służbę drugiemu człowiekowi i pracę nad sobą. 

Czytaj więcej

Przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Sudan Południowy-przemilczane cierpienie”. Po Mszy św. zbiórka do puszek – możliwość wsparcia chrześcijan na tym terenie.

W poniedziałek przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. wieczornej polecimy w modlitwach wspominkowych zmarłych w obronie Ojczyzny upamiętnionych na tablicach w przedsionku kościoła.

Czytaj więcej

Agencja Pracy DAKO JOB CENTER oferuje prace w Niemczech na następujące stanowiska:

  • pracownik produkcji, pracownik magazunu, operator wózka widłowego
  • pracownik recyklingu, ślusarz/spawacz, operator CNC, pracownik tartaku, stolarz i inne
  • Więcej szczegółów udzielana jest informacja pod nr tel: 728 909 659
Czytaj więcej

Katechezy dla narzeczonych w formie weekendowej w domu rekolekcyjnym Tabor w Rzeszowie i domu rekolekcyjnym w Niechobrzu przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej

1.Kończą się tegoroczne nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy grupom parafialnym za prowadzenie modlitwy. Dziękujemy również za liczne uczestnictwo, zwłaszcza dzieci. Aby w pewien sposób nagrodzić dzieciom ich starania, prosimy, aby podpisane plansze z naklejkami złożyły w zakrystii do niedzieli. Upominki rozdawane będą w drugą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.00 i na dojazdach.

Czytaj więcej

Akcja Katolicka w Cmolasie informuje, że zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej , która odbędzie się w dniach 27 marca 2020 do 2 kwietnia 2020r r., ze względu na zorganizowanie grupy i rezerwację biletów lotniczych tylko do 20 października 2019r.

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół Szkoły Podstawowej w Hadykówce na Piknik Środowiskowy zorganizowany z okazji 65- lecia placówki, który odbędzie się 15.09.2019r. Program uroczystości
1.Uroczysta Msza Święta- godz.14.00.
2. Piknik środowiskowy -godz.15.00

Czytaj więcej

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członków róży Danuty Posłusznej.

 Wznawiamy działalność formacyjną w poszczególnych grupach młodzieżowych:

Czytaj więcej

1.W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy o uczczeniu 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej postanowieniem Biskupa Rzeszowskiego dzisiaj o godz. 14.00 rozbrzmią wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).