Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

Mszą św. koncelebrowaną, pod przewodnictwem ks. bp. Kazimierza Górnego – Pierwszego Biskupa Rzeszowskiego, rozpoczęły się w niedzielę, 10 lutego 2019 r. w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie obchody 27. Światowego Dnia Chorego. 

Czytaj więcej

W niedzielę 10 lutego naszej parafii będziemy przeżywać 27 Światowy Dzień Chorego.

Czytaj więcej

1.Dziś niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych, po Mszach Św. dla chętnych będzie specjalne błogosławieństwo z racji  wspomnienia św. Błażeja – Biskupa i Męczennika, patrona w chorobach gardła

Czytaj więcej

W dniu 29 stycznia 2019 r., w wieku 78 lat zmarła śp. Maria Dominika Stępień zamieszkała w Hadykówce 28. 
Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 2 lutego, o godz. 14.00 w Cmolasie.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…

Czytaj więcej

W dniu 31 stycznia 2019 r., w wieku 87 lat zmarł śp. Alfred Franciszek Mokrzycki, tato ks. prałata płk. dr Roberta Mokrzyckiego, proboszcza parafii błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie.
Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 2 lutego, o godz. 12.30 w Cmolasie.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…

Czytaj więcej

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z sezonem ogrzewczym Sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań – pożary i zaczadzenia.

Krajowa Izba Kominiarzy popiera kampanię prewencyjną CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA! prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Państwową Straż Pożarną...

Czytaj więcej

1. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.  O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Aliny Salwik z Hadykówki.

 2. Akcja Katolicka informuje, że w dniu 30 stycznia br tj.środa o godz. 16-tej w Domu Kultury w Cmolasie odbędą się warsztaty  dietetyczne. Tematem spotkania będzie cukrzyca i problemy z nią związane. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapraszamy...

 

Czytaj więcej

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii,   rodzinom, które

   odwiedziliśmy dziękujemy za przyjęcie, wspólną modlitwę, podzielenie się swoimi troskami oraz

   ofiary złożone z tej okazji. 

Czytaj więcej

W niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie. Koncert kolęd „Gloria in excelsis Deo” niech będzie wspólnym uwielbieniem Boga w tajemnicy Jego narodzenia.

Czytaj więcej

W dniu 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej zostały włączone nowe kandydatki...

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).