Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

  1. Scena ewangeliczna ucieszenia burzy pokazuje, że obecność Jezusa w naszym życiu jest gwarantem bezpieczeństwaW wielkiej ciszy apostołowie rozpoznają Bożą moc ujawnioną w osobie ich Mistrza i wykazują zadziwienie. To również kierunek dla każdego z uczniów Jezusa na dziś, jutro i na całe życie. Dziś zgodnie z decyzją księży biskupów przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Jednocześnie przypominamy, że uczestnictwo we Mszy Świętej jest powinnością, która wynika zarówno z Bożego jak i kościelnego Przykazania i obowiązuje pod grzechem ciężkim. W naszym sanktuarium w każdą sobotę wieczorem sprawujemy już Mszę Świętą niedzielną.
Czytaj więcej

  1. Zapraszamy dziś wieczorem na Mszę Świętą i procesję fatimską. Prosimy o przygotowanie ołtarzy dla Matki Bożej w stałych miejscach.
Czytaj więcej

  1. Trwamy w oktawie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zapraszamy codziennie na Mszę Świętą o godz. 18:00 wraz z uroczystą procesją. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, a także osoby do feretronów i chorągwi. Uroczyste zakończenie oktawy w czwartek wraz z błogosławieństwem wianków, ziół i dzieci.
Czytaj więcej

Dziś o godz. 11:00 w Mechowcu uroczystości odpustowe ku czci Trójcy Świętej. Bóg zapłać kaznodziei ks. Pawłowi z Kolbuszowej, wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię: scholii wraz z Panią organistką, Kołu Gospodyń Prymule, strażakom, LSO wraz z Panem kościelnym. Także dzisiaj o godzinie 19 czcicieli Matki Bożej zapraszamy na majówkę na plac targowy, polecać będziemy Kościół święty , Ojczyznę, naszą parafię, rodziny, młodzież i dzieci, oraz prosić będziemy o urodzaje

    1.  

Czytaj więcej

  1. Dziś o godz. 11:00 dzieci klas IV szkoły podstawowej będą przeżywać rocznicę I Komunii Św. Polecajmy te dzieci i ich rodziny, by zawsze byli wierni Chrystusowi.
Czytaj więcej

  1. Dziś o godz. 12:30 na ołtarzu polowym 33 dzieci z Cmolasu i Hadykówki przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. Od jutra do soboty dzieci będą przeżywać Biały Tydzień. Serdeczne Bóg zapłać składamy rodzicom i dzieciom za dar ołtarza w Cmolasie w postaci czerwonych ornatów, w Mechowcu komplet obrusów ołtarzowych.
Czytaj więcej

Ks. Paweł Smoleń serdecznie zaprasza na pielgrzymko-wycieczkę do Włoch w dniach 3-10 lipca. Wylot samolotem - powrót komfortowym autokarem. W programie: Rzym, Watykan, Cascia, Asyż, Piza, Florencja i wakacyjne plażowanie. Szczegóły na plakacie w gablocie. Termin zapisów do 19 maja. Program łączy wakacyjny odpoczynek, poznanie kultury i zwiedzanie różnych miast Włoch oraz wyjątkowych miejsc modlitwy. 

Czytaj więcej

  1. Dziś w Mechowcu ośmioro dzieci przyjmie Pierwszą Komunię Świętą, dodatkowa Msza Święta dla nich i ich rodziców o godz. 11:00, pozostałe dwie Msze w Mechowcu bez zmian. Od jutra do soboty w Mechowcu Biały Tydzień o godz. 18:00 majówka a po niej Msza Święta.
Czytaj więcej

  1. Dzisiejsza niedziela to dzień zawierzenia naszej parafii św. Józefowi, wczoraj takiego zawierzenia całej naszej diecezji dokonali księża biskup
Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).