Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie adoracji prosimy członkinie róży Stanisławy Bańka.

W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w Cmolasie o godz. 8.00, w Mechowcu o godz. 8.00 a w Hadykówce o godz. 9.00.

Czytaj więcej

Drodzy Diecezjanie!
Umiłowani Bracia i Siostry!

W tym roku już po raz czterdziesty drugi wierni diecezji rzeszowskiej 4. sierpnia wyruszą na pątniczy szlak prowadzący przed tron Królowej Polski w ramach Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. 

Czytaj więcej

4 sierpnia wyrusza 42 Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy do grupy Brata Alberta odbywają się od 10 czerwca. Koszt pielgrzymki 140 zł. Trzecia osoba z domu 100 zł a od 4 po 70 zł. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 28 lipca (niedziela) w Kolbuszowskiej Kolegiacie o godz. 17.00...

Czytaj więcej

W przyszłą niedzielę 16.06.2019 r. przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Trójcy Św. w Mechowcu. Duszpasterze i parafianie z Mechowca zapraszają do udziału we Mszy św. odpustowej o godz. 11.00. Z racji odpustu Msze Św. w Mechowcu o godz. 8.00 i 11.00, nie będzie Mszy św. o 15.00.

Czytaj więcej

W środę 12.06.2019  po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na procesję fatimską, w czasie której odmawiać będziemy różaniec. Mszy św. przewodniczy i homilię wygłosi ks. Paweł Ciba z Kolbuszowej.

Czytaj więcej

1. W poniedziałek przypada 19 rocznica konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby, polecajmy w modlitwie  Pasterza naszej diecezji...

Czytaj więcej

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. i rozpoczyna 75. Tydzień Miłosierdzia, który obchodzony jest pod hasłem: Miłosierni Miłosierdzia dostąpią. Przypominamy, że dziś o godz. 16.00 – Msza Święta na naszym parafialnym cmentarzu. Pół godziny wcześniej zostanie za zmarłych odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Czytaj więcej

W najbliższą niedzielę tj. 28.04.2019 przypada Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.00 – Msza Święta na naszym parafialnym cmentarzu. Pół godziny wcześniej zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Zapraszamy.

Czytaj więcej

Triduum Paschalne 2019-04-18

W Wielki  Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, pół godziny wcześniej Nowenna  ku czci Chrystusa Przemienionego.

Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

Czytaj więcej

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2019

„ W mocy  Bożego Ducha”

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).