Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że:

1/ Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele. Dyspensa jest ważna aż do odwołania. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św. w mediach i modlitwy w gronie rodzinnym....

 

 

Czytaj więcej

W związku z zaostrzeniem przepisów o stanie epidemii informujemy:
wszystkie Msze Święte są sprawowane o stałej godzinie, zgodnie z wyznaczoną intencją.   W Eucharystii uczestniczą tylko: kapłani, posługujący oraz 5 wiernych- pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję Mszy Św.
Kościół pozostaje otwarty w godz. 8:00-18:00
Kościół w Mechowcu pozostaje otwarty w godz. 9:00-18:00
Kaplica w Hadykówce pozostaje otwarta w godz. 9:00-18:00
Wieczorna Msza Święta transmitowana codziennie przez FACEBOOK: MŁODZI W CMOLASIE- I DA SIĘ INACZEJ

Czytaj więcej

Msza Święta o godz. 11.00 wraz z Drogą Krzyżową, z naszego sanktuarium oraz  Gorzkie Żale z kazaniem  pasyjnym o godz. 16.00, będą transmitowane poprzez radio Cmolas. Zachęcamy do korzystania z nabożeństw poprzez radio, telewizję lub Internet. Na facebooku na profilu Młodzi w Cmolasie – i da się inaczej, jest transmisja modlitwy różańcowej o godz. 20.30, z naszego kościoła parafialnego, a w piątek także Drogi Krzyżowej o godz. 20.00

Czytaj więcej

W związku z pożarem domu Państwa Elżbiety i Marka Snopków w Mechowcu zwracamy się z prośbą o pomoc materialną, którą prosimy 

 przesłac na konto: 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

 

Czytaj więcej

W związku z ogłoszonym przez władze zagrożeniem koronawirusem Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przekazuje duszpasterzom i wiernym następujące informacje i zalecenia:

1. W Diecezji Rzeszowskiej nie przewiduje się zamykania świątyń ani odwoływania Mszy świętych, nabożeństw i rekolekcji parafialnych, pogrzebów oraz innych zgromadzeń religijnych odbywających się w kościołach, kaplicach, na cmentarzach lub w budynkach kościelnych. Nadal normalnie będą działać instytucje diecezjalne – kuria i sąd biskupi.

 

Czytaj więcej

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w nocy i skupieniu pod haslem "Droga Przebaczenia od zranienia  do uzdrowienia" Termin: 27.03.2020 Miejsce: Kościół pw. NMP w Ostrowach Tuszowskich godz. 20.00. Dystans 40 km.

Czytaj więcej

W piątek tj. 21 lutego Mszą Świętą o godzinie 17.00 rozpocznie się w naszej parafii uroczysta peregrynacja obrazu i relikwii Świętego Jana Pawła II. Po Mszy świętej odbędzie się czuwanie modlitewne, które zakończy Apel o godzinie 21.00. Zapraszamy.

Czytaj więcej

W poniedziałek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Akcji Katolickiej.

We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Genowefy Maciąg.

Czytaj więcej

Zapraszamy na Narodową pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II organizowaną przez Diecezję Rzeszowską pod patronatem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby w dniach od 15 do 20 maja 2020 r.. Koszt 6-dniowej autokarowej pielgrzymki 1750zł. Zapisy w Biurze Pielgrzym do dnia 2 marca br. (tel. 17 8521784, 500 485 739, 602 622 547). Więcei informacji kliknij tutaj

Czytaj więcej

1. Przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, modlitwą swą obejmujemy osoby, które odpowiedziały Bogu na Jego powołanie, w szczególności  siostry Służebniczki posługujące w naszej wspólnocie i siostry pochodzące z naszej parafii...

 

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).