Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

I Niedziela Adwentu 2022-11-28

 1. OGŁOSZENIA

 2. I Niedziela Adwentu 27.11.2022

Czytaj więcej

 1. OGŁOSZENIA 34 Niedziela Zwykła 20.11.2022

Czytaj więcej

 1. OGŁOSZENIA 33 Niedziela Zwykła 13.11.2022

Czytaj więcej

Listopad przypomina nam o śmierci. Bóg jednak przez swego Syna obwieszcza wszystkim życie wieczne i zmartwychwstanie umarłych. Przychodzimy na Eucharystię, by przyjąć dar życia, by także zyskać nadzieję zmartwychwstania. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu za zmarłych do 08 listopada (wtorek) wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który mogą ofiarować za siebie, bądź za dusze w czyśćcu.

 

Czytaj więcej

Dziękujemy grupom parafialnym za prowadzenie modlitwy różańcowej oraz za liczne uczestnictwo, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Chcąc w pewien sposób wynagrodzić dzieciom ich starania, prosimy, aby podpisane plansze z naklejkami złożyły dziś w zakrystii po różańcu. Upominki rozdawane będą w  poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.

Czytaj więcej

 1. Dziś w Kościele obchodzimy niedzielę misyjną rozpoczynającą tydzień misyjny, który przypomina każdemu o tym, że Bóg obdarza człowieka daną misją. Ludzie są posłańcami Pana, który obdarza ich specjalnymi zadaniami, które muszą przyjąć. Święty Paweł pisze: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości” (2 Tm 4,7-8). Posłużył się obrazem ze stadionu, by przypomnieć, że życie jest zadaniem do wykonania, które trzeba wypełnić tak, jak czyni zawodnik, mając na uwadze zdobycie medalu. Trzeba więc dać z siebie wszystko, by zadanie było wykonane dobrze.

Czytaj więcej

 1. Dziś przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Jan Paweł II w swojej dziesiątej adhortacji pt. Veritatis Splendor pisał: „Blask prawdy jaśnieje we wszystkich dziełach Stwórcy,  w  szczególny zaś sposób w  człowieku, stworzonym na obraz i podobieństwo Boga. Prawda oświeca rozum i kształtuje wolność człowieka, który w ten sposób prowadzony jest ku poznaniu  i  umiłowaniu Pana”.
Czytaj więcej

 1. Tematem dzisiejszego fragmentu Ewangelii jest wdzięczność, która jest ważną postawą zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Któż z nas tej wdzięczności nie pragnie. A każdy z nas przecież kiedyś komuś pomógł czy nadal pomaga. Być wdzięcznym to tyle co uznać swoją niewystarczalność.
Czytaj więcej

 1. Pouczenie o wierze daje dziś Jezus w Ewangelii. Podkreśla wielką moc wiary. W tym kontekście powinniśmy zapytać o naszą wiarę. Wiara powinna nas prowadzić do znoszenia przeciwności, jakie musimy cierpieć z powodu Ewangelii, będącej zawsze dla ludzi znakiem sprzeciwu. Wiara poucza nas także o konieczności służby. Nie powinniśmy się chlubić, gdy wykonujemy to, co do nas należy.
Czytaj więcej

Bóg dzisiaj w swoim Słowie zaprasza nas do wzięcia udziału w dobrych zawodach o niebo i do troski o bliźnich.

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

 • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
 • Biczowanie Jezusa
 • Cierniem ukoronowanie Jezusa
 • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).