Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

Triduum Paschalne 2019-04-18

W Wielki  Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, pół godziny wcześniej Nowenna  ku czci Chrystusa Przemienionego.

Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

Czytaj więcej

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2019

„ W mocy  Bożego Ducha”

Czytaj więcej

Zgodnie z tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże, które odsłonimy w Wielki Piątek. W związku z tym zachęcamy do przyozdobienia przydrożnych krzyży i kapliczek. Na ołtarzach bocznych są wyłożone baranki wielkanocne. Zachęcamy, aby znalazły się na naszych wielkanocnych stołach...

Czytaj więcej
  • W związku ze zmianą czasu od poniedziałku Msza św. będzie o godz. 18.30.
  •  We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członków róży Teresy Jadach.
Czytaj więcej

Już po raz trzeci 12 kwietnia 2019r. (piątek) pragniemy towarzyszyć Panu Jezusowi Chrystusowi podczas pieszej, nocnej wędrówki rozważając bolesną mękę na stacjach drogi krzyżowej, wyznaczoną trasą  NA WZÓR EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ z MAJDANU KRÓLEWSKIEGO do CMOLASU z Ks. Kardynałem Adamem Kozłowieckim...

Czytaj więcej

W Ośrodku Caritas w Myczkowcach spotkali się członkowie Parafialnych Zespołów Caritas na corocznych rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w dwóch terminach. W drugiej serii rekolekcji tj. w dn. 22.03- 24.03.2019 brały udział przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas z naszej parafii. 
Rekolekcje prowadził ks. Profesor Paweł Bortkiewicz. Hasłem przewodnim były słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane 40 lat temu „ Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi tej ziemi’.

Czytaj więcej

1. W poniedziałek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego o poczęcia do naturalnej śmierci. W tym dniu również na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pierwszy w naszej Diecezji Pogrzeb Dzieci Utraconych. Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby rozpocznie się w kaplicy cmentarnej w poniedziałek 25 marca o godzinie 17.00

Czytaj więcej

We wtorek  19 marca 2019 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła  się uroczysta Msza Święta ku czci Św. Józefa - Patrona naszego przedszkola, podczas której  dziękowaliśmy za  Jego opiekę oraz  prosiliśmy  o dar Bożego Błogosławieństwa i potrzebne łaski za wstawiennictwem Świętego... 

Czytaj więcej

W środę 13 marca 2019r. w Parfii Przemienienia Pańskiego w Cmolasie miało miejsce spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej z dekanatów Kolbuszowa Wschód i Kolbuszowa Zachód.  Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. koncelebrowaną pod przewodnictwem  ks. prałata Stanisława Potery - Asystenta Diecezjalnego...

Czytaj więcej

Dnia 10 marca 2019 roku zmarła w Szynwałdzie śp. Siostra M. GENOWEFA IGNACJA HODOR pochodząca z Cmolasu 1.
Przeżyła 83 lata, w Zgromadzeniu 61 lat. Modlitwa różańcowa w intencji zmarłej będzie w poniedziałek 11.03.2019 w sanktuarium Przemienienia Pańskiego o godz. 17.30.

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).