Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kaplicy do uroczystości odpustowych w Hadykówce.

2. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W tym dniu przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w Cmolasie o godz. 7.00, 11.00, 18.30. W Mechowcu i Hadykówce o godz. 17.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na tzw   „świętopietrze”.

 

Czytaj więcej

Warsztaty Terapii Zajęciowej Filia Cmolas serdecznie zapraszają na Dni Otwarte w dniach 19-20 czerwca 2017 r. w godz 9:00-12:00 w naszej placówce, naprzeciwko Domu Pomocy Społecznej...

Czytaj więcej

1.Dziś przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Trójcy Św. w Mechowcu. Z racji odpustu Msze Św. w Mechowcu o godz. 8.00 i 11.00, nie będzie Mszy Św. o 15.00. Dziś także nie będzie spotkania poradni rodzinnej. Zainteresowanych zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 10.00...

Czytaj więcej

1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zakończenie okresu Wielkanocnego. Przeżywamy także  Święto Dziękczynienia. W Roku św. Brata Alberta dziękujemy za chleb. Dziś w całejj naszej ojczyźnie odbędzie się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Czytaj więcej

Kolegiata pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej zaprasza  na Rekolekcje Intronizacyjne Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniach 4-7.06.2017 roku.

Prowadzący: o. Andrzej zając CSsR. Redemptorysta

Czytaj więcej
 1. Dziś zapraszamy wszystkich na piknik rodzinny, który odbędzie się w godz. od 15.30 do 21.00 na placu sanktuaryjnym. W programie występy dzieci z Ochronki, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Zespołów: „Dzikowianie” i „Brzozowianie”. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo to dzieło, dzięki którym wszystkie atrakcje dla dzieci są za darmo.
Czytaj więcej

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, pamiętajmy o dzieciach i ich rodzinach  modlitwie. Również dzisiaj Majówka na placu targowym o godz. 19.00

2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy  członków róży Józefa Rząsy.

Czytaj więcej

1.    W dniu dzisiejszym Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się szczególnie o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej.

2.W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msza Św. odpustowa w naszej parafii z kazaniem i procesją Eucharystyczną o godz. 18.30. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe. Zapraszamy parafian do udziału, szczególnie osoby noszące feretrony i sztandary.

Czytaj więcej

Początkiem maja nasi ministranci wyruszyli do Częstochowy by wziąć udział w XII Mistrzostwach Polski Ministrantów w Piłkę Nożną Halową. Po dwóch dniach sportowych zmagań drużyna ze szkoły podstawowej uplasowała się na 9 miejscu, a gimnazjaliści na 5 miejscu w skali kraju.

Młodsza drużyna wystąpiła w składzie....

Czytaj więcej

Dzieło Biblijne Diecezji Rzeszowskiej zaproponowało w tym roku szkolnym dla dzieci szkół podstawowych konkurs biblijny pt. „Idźcie i głoście”. Uczniowie klas I-III mieli do przygotowania pracę plastyczną na jeden z 5 tematów:

 1. a) Powołanie pierwszych uczniów (Mk 1,16-20)
 2. b) Przypowieść o siewcy (Mk 4,1-20)
 3. c) Rozesłanie Dwunastu (Mk 6,7-13)
 4. d) Uboga wdowa (Mk 12,41-44)
 5. e) Ostatni nakaz (Mk 16,5-18).

 

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).