Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

 1. Dziś pierwsza niedziela adwentu, tym samym początek nowego roku liturgicznego. Czas w którym Kościół z ufnością i pokorą woła: „Marana tha” – Przyjdź Panie Jezu. Liturgia Kościoła dzieli Adwent na dwie części. Pierwsza część trwa od początku Adwentu do 16 grudnia włącznie, a druga część trwa od 17 grudnia do 24 grudnia. Pierwsza część Adwentu ma na celu przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa u końca czasów, natomiast druga część jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Bożego Narodzenia. 
Czytaj więcej

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Na ołtarzu wyłożone są torby miłosierdzia. Wszystkie osoby chętne prosimy o artykuły spożywcze i środki czystości, które zostaną przez Parafialne Koło Caritas rozprowadzone przed świętami między najbardziej potrzebujących seniorów w naszej parafii (jeśli toreb miłosierdzia zabraknie prosimy o artykuły przynoszone w zwykłych torbach).

 

Czytaj więcej

 Dziś przeżywamy pierwszą niedziele miesiąca, składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

Czytaj więcej

 Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych w miesiącu listopadzie...

Czytaj więcej

  1. Dziś w naszym kościele obchodzimy rocznicę jego poświęcenia, kończą się również tegoroczne nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy grupom parafialnym za prowadzenie modlitwy oraz za liczne uczestnictwo, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Chcąc w pewien sposób wynagrodzić dzieciom ich starania, prosimy, aby podpisane plansze z naklejkami złożyły w zakrystii do niedzieli. Upominki rozdawane będą w drugą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9:00 i na dojazdach.
Czytaj więcej

  1. W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie Grupy Biblijnej, zapraszamy wszystkich członków, a także każdego kto chciałby zgłębiać treść Pisma Świętego.
Czytaj więcej

  1. W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie Grupy Biblijnej, zapraszamy wszystkich członków, a także każdego kto chciałby zgłębiać treść Pisma Świętego. 
Czytaj więcej

  1. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć działalność Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – dbającą o zdolną i ubogą młodzież i dzieci. XXI Dzień Papieski obchodzimy w tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się!”. „Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II. KSM rozprowadza dziś kremówki (proponowana cena 5 zł), ofiarą ze sprzedaży wspieramy KSM naszej parafii. W sobotę będziemy obchodzić 43 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
Czytaj więcej

 1. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godzi 16:30, o prowadzenie półgodzinnej adoracji prosimy członków róży św. Dominika Savio (Czesław Lubera)
Czytaj więcej

W kolejne dni października prosimy poszczególne grupy o prowadzenie rozważań różańcowych 

Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

 • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 • Nawiedzenie świętej Elżbiety
 • Narodzenie Pana Jezusa
 • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
 • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).