Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Aktualności

Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii.

13.01.2020 – Poniedziałek – od 15.00

Ks. Proboszcz – Mechowiec (46 – 64a)

14.01.2020 – Wtorek – od 15.00

Ks. Andrzej -  Mechowiec ( 84-96)

 

Czytaj więcej

Trwamy w atmosferze Bożego Narodzenia, zapraszamy rodziców z dziećmi w czasie popołudniowego spaceru do odwiedzin kościoła. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w przygotowanie jasełek a w imieniu duszpasterzy i młodzieży dziękujemy parafianom i gościom za obecność na jasełkach i złożoną dobrowolną ofiarę...

Czytaj więcej

We wtorek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Rano od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Zasiadając do wigilijnego stołu zadbajmy o religijny charakter tego świętego czasu.

 Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką w Cmolasie, Hadykówce  i Mechowcu o godz. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

Czytaj więcej

W związku ze spowiedziami adwentowymi w tym tygodniu nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi przed wieczorną Mszą Św. w czwartek  i sobotę. Również nie  będzie Mszy Św. we wtorek w Mechowcu i w środę w Hadykówce.

Czytaj więcej

W sobotę, 7 grudnia br. członkowie Akcji Katolickiej z dekanatów Kolbuszowa Wschód i Zachód uczestniczyli w spotkaniu formacyjnym w parafii pw. św. Mikołaja w Dzikowcu (należącej do diecezji sandomierskiej). Temat spotkania: konferencja „Sługa Boży ks. Stanisław Sudoł – polski św. Jan Maria Vianney” nawiązywał do postaci długoletniego proboszcza dzikowieckiej parafii, którego wiele pamietających go osób porównuje do św. Jana Marii Vianney’a. Proces beatyfikacyjny ks. Stanisława Sudoła został zakończony na etapie diecezjalnym  2 czerwca 2019 r. Akta procesowe przekazano Stolicy Apostolskiej.

Czytaj więcej

W sobotę 14 grudnia po Mszy św wieczornej w naszym sanktuarium odbędą się uroczyste nieszpory.

Około godz. 17:45 wprowadzenie w nabożeństwo zaś o 18:00 rozpoczęcie. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych.

Czytaj więcej

Dziś rozpoczynamy Adwent. Zachęcamy do udziału w Roratach codziennie o godz. 17.00; 20 minut wcześniej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Do uczestnictwa w Roratach serdecznie zapraszamy dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W tym roku będzie realizowany program pt: " Różne oblicza naszej Mamy” opowiadający o różnych wizerunkach Maryi czczonych w Polsce.

Czytaj więcej

Dnia 09.11.2019 w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego odbyły się uroczystości jubileuszowe oddziału KSM w Cmolasie.  Już od 25 lat młodzież wyraża swoje „GOTÓW”. Poprzez rozwój wiary, służbę drugiemu człowiekowi i pracę nad sobą. 

Czytaj więcej

Przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Sudan Południowy-przemilczane cierpienie”. Po Mszy św. zbiórka do puszek – możliwość wsparcia chrześcijan na tym terenie.

W poniedziałek przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. wieczornej polecimy w modlitwach wspominkowych zmarłych w obronie Ojczyzny upamiętnionych na tablicach w przedsionku kościoła.

Czytaj więcej

Agencja Pracy DAKO JOB CENTER oferuje prace w Niemczech na następujące stanowiska:

  • pracownik produkcji, pracownik magazunu, operator wózka widłowego
  • pracownik recyklingu, ślusarz/spawacz, operator CNC, pracownik tartaku, stolarz i inne
  • Więcej szczegółów udzielana jest informacja pod nr tel: 728 909 659
Czytaj więcej

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).