Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XIII Niedziela zwykła 2017-07-06

1.W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Ks. Józefa Żółtka. Ciało ks. Józefa spoczęło w krypcie kaplicy cmentarnej w Cmolasie. Dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek i piątek uczestniczyli w liturgii i modlitwach żegnając zmarłego kapłana. Dziękujemy pocztom sztandarowym, reprezentacjom: szkół , Ochotniczych Straży Pożarnych, i wszystkich instytucji i organizacji. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i upiększenie uroczystości pogrzebowych ks. Józefa. Dziękując za Jego posługę w naszej parafii pamiętajmy w modlitwie o Jego osobie.

 

2.W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek  miesiąca lipca: Spowiedź Św. Cmolas: piątek od 17.00; Hadykówka: środa od 17.00; Mechowiec: piątek od 19.30. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Komunia Święta w Hadykówce w piątek o godz. 17.00.

 

3.Od 01.07.2017 będą odprawiane Msze św. gregoriańskie poza parafią za śp. + Józefa Starca i śp. + Czesława Wilka.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).