Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XIV Niedziela zwykła 2017-07-12

1.W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. Z racji 13-go dnia miesiąca po Mszy św. wyruszymy z procesją fatimską, w czasie której odmawiać będziemy różaniec. Do udziału serdecznie zapraszamy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach, gdzie będzie przebiegała procesja.

 

2.Proboszcz parafii pw. Stanisława i Wojciecha w Porębach Dymarskich ks. Grzegorz Siciak, zaprasza wszystkich na Mszę św. odpustową ku czci MB Szkaplerznej w niedzielę 16 lipca o godz. 10.30 w Porębach Dymarskich. Zaproszenie to skierowane jest szczególnie do osób modlących się za kapłanów ze względu na piastowaną funkcję opiekuna duchowego apostolatu Margaretka w Diecezji Rzeszowskiej oraz do osób pragnących przyjąć Szkaplerz.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).