XV Niedziela zwykła 2017-07-16

1. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W tym dniu, przeżywać będziemy czwartą rocznicę Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.

2. Informujemy Parafian, że tegoroczne uroczystości odpustowe będą od 3 do 6 sierpnia. Szczegółowy program na plakacie w gablocie i stronie internetowej. W ramach przygotowania bezpośredniego do tych Uroczystości zapraszamy członków rady parafialnej na spotkanie w środę o godz. 20.00 a członków  Chóru parafialnego na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

3. W dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących. W związku z tym wspomnieniem w następną niedzielę po wszystkich Mszach Św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Będzie również możliwość złożenia do puszek ofiary przeznaczonej na zakup środków transportu dla misjonarzy.