Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XV Niedziela zwykła 2017-07-16

1. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W tym dniu, przeżywać będziemy czwartą rocznicę Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.

 

2. Informujemy Parafian, że tegoroczne uroczystości odpustowe będą od 3 do 6 sierpnia. Szczegółowy program na plakacie w gablocie i stronie internetowej. W ramach przygotowania bezpośredniego do tych Uroczystości zapraszamy członków rady parafialnej na spotkanie w środę o godz. 20.00 a członków  Chóru parafialnego na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 

3. W dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących. W związku z tym wspomnieniem w następną niedzielę po wszystkich Mszach Św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Będzie również możliwość złożenia do puszek ofiary przeznaczonej na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).