Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Odpust 2017-07-20

 

Drodzy Pątnicy i Parafianie!

 

Odpust to zawsze czas refleksji, nawrócenia i pogłębienia wiary. W tym roku uroczystości odpustowe w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, przypadające w dniach 3-6 sierpnia, przebiegać będą pod hasłem „Idźcie i głoście”, co w oczywisty sposób nawiązuje do przygotowanego przez Komisję Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski „Programu Duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce”.

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, we wstępie do publikacji „Idźcie i głoście” wyjaśnił, że „każdy ochrzczony jest powołany przez Boga do zaangażowania się na rzecz głoszenia światu Ewangelii”. Zachęcał do włączenia się w tę misję nie tylko dorosłych, ale również dzieci i młodzież, których entuzjazm i zaangażowanie są potrzebne w Kościele.

Czczony w sanktuarium w Cmolasie Pan Jezus Przemieniony zaprasza nas na górę Tabor. Zanim podejmiemy próbę pójścia w świat – do naszych rodzin, wiosek, miast czy miejsc pracy, a niektórzy może do innych krajów, a nawet na inne kontynenty – z przesłaniem Ewangelii, otrzymujemy szansę przemiany naszego życia.

Każdy z nas takiej przemiany potrzebuje, by wytrwać na pielgrzymim szlaku ku świętości. Dlatego serdecznie zapraszam na uroczystości odpustowe, przede wszystkim na uroczyste sumy odpustowe, celebrowane – każdego dnia podczas trwania odpustu – przez Ekscelencje, Księży Biskupów, w tym w niedzielę podczas głównej uroczystości – przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika z Przemyśla.

Zapraszam na czwartkową nowennę i codzienne godzinki ku czci Przemienienia Pańskiego oraz na odprawiane wieczorem tego samego dnia na placu sanktuaryjnym nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zapraszam na codzienne prymaria i piątkową Mszę św. za zmarłych, sprawowaną na cmentarzu parafialnym. Niechaj w tych dniach oblegane będą nie tylko kramy odpustowe, ale przede wszystkim nasze świątynie, plac sanktuaryjny i konfesjonały.

By podołać wezwaniu „Idźcie i głoście”, trzeba się zbroić – nie w oręż ziemski, często zgubny i zawodny, a w ducha nawrócenia i przemiany!

Ks. Michał Bator

Proboszcz

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).