XVII Niedziela zwykła 2017-07-31

1. W związku z rozpoczynającym się sierpniem-miesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Włączmy się w to dzieło w ramach naszych dyspozycji i możliwości.

2. W ramach duchowego przygotowania parafii do uroczystości odpustowych:

- w poniedziałek (31.08) o godz. 17:00 zbiórka wszystkich ministrantów, obecność obowiązkowa.

- w środę kapłani od godz. 8.00 odwiedzą chorych, którzy w pierwszy piątek korzystają z posługi. Osoby, których nie odwiedzamy z racji pierwszego piątku prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

3. Rozpoczynamy Uroczystości Odpustowe w naszej parafii .

- Rozpoczęcie odpustu – w czwartek, 3 sierpnia o godz. 17.30 nowenną ku czci Przemienienia Pańskiego. O godz. 18.00 – Msza św. dziękczynna na ołtarzu polowym w intencji kapłanów i sióstr zakonnych przeżywających 50 i 25 lat kapłaństwa pod przewodnictwem ks. bp. Kazimierza Górnego. Prosimy, aby na Mszy św. uczestniczyła cała Liturgiczna Służba Ołtarza i dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryi w swoich strojach. Oprawę muzyczną wykona Orkiestra Dęta z Kolbuszowej. O godz. 23.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej na placu sanktuaryjnym ze świecami.

- W piątek, 4 sierpnia o godz. 11.00 Msza św. w intencji  chorych i cierpiących z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem  ks. bp Edwarda Białogłowskiego.

W czasie tej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych oraz będzie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Bliskich osób chorych prosimy o pomoc i umożliwienie im udziału w tym nabożeństwie. Spowiedź osób chorych od godz. 10.00. Wieczorem Msza św. na parafialnym cmentarzu o godz. 18.00. Godzinę przed Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

- W sobotę, 5 sierpnia o godz. 11.00 Msza św. w intencji małżeństw przeżywających srebrne i złote jubileusze oraz ich rodzin i dzieci pod przewodnictwem ks. bp Jana Wątroby. Oprawę muzyczną wykona Orkiestra Szkoły Muzycznej z Kolbuszowej i nasz chór parafialny.

- W niedzielę, 6 sierpnia – w główną uroczystość odpustową – o godz. 9.00 Msza św. z kazaniem, pod przewodnictwem ks. Eugeniusza Gancarza. O godz. 11.00 uroczystej sumie odpustowej w intencji parafian, pielgrzymów, parlamentarzystów, samorządowców, rolników i ludzi pracy przewodniczyć będzie ks. abp  Józef Michalik. Oprawę Muzyczną wykona Orkiestra Dęta z Gwoźnicy Górnej i nasz chór parafialny.

Msze św. w niedzielę w kościołach filialnych będą : w Mechowcu o godz. 8.00 i w Hadykówce o godz. 16.00

4. Z racji Uroczystości Odpustowych prosimy o zaangażowanie parafian i pomoc:

- od poniedziałku do środy będzie ciąg dalszy sprzątania cmentarza i porządkowanie grobów, będą przygotowane przyczepy na trawę i odpady, prosimy aby nie wyrzucać śmieci poza mur od strony lasu i do kontenerów

- prosimy aby delegacje OSP ze sztandarami i parafianki z feretronami uczestniczyli na uroczystych Mszy św. w czwartek, sobotę i niedzielę,

- Na Uroczystą Sumę w niedzielę zapraszamy wszystkich członków OSP z Cmolasu, Hadykówki i Mechowca.

- O uwicie wieńców dożynkowych prosimy zespoły KGW w Cmolasie i zespołu Cmolasianie oraz Prymule z Mechowca.

- w celu zabezpieczenia porządku i bezpieczeństwa w czasie przebiegu odpustu prosimy o odpowiedzialne korzystanie z parkingów oraz informujemy o zakazie parkowania pojazdów wzdłuż jezdni przed kościołem.

5. Zachęcamy parafian do spowiedzi w ciągu tygodnia, aby jak najowocniej przeżyć zbliżające się Uroczystości i móc zyskać odpust zupełny. Spowiadać będziemy codziennie podczas nabożeństw i godzinę przed sumą. Informujemy, że nie będzie organizowana specjalna spowiedź z racji pierwszego piątku.

6. Od 1 sierpnia 2017 poza parafią będą odprawiane Msze św. greg. za śp. +Józefę Czachor z Mechowca i śp.+ ks. Józefa Żółtka