Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Nowy rok szkolny 2017/18 w ochronce 2017-09-22

W czwartek 21 września 2017 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła się uroczysta Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkolny 2017/18, którą celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Bator - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Na Eucharystii byli obecni: dzieci, rodzice i personel przedszkola. Uczestnicy aktywnie włączyli się w liturgię - dzieci przedszkolne śpiewały pieśni oraz recytowały wezwania modlitwy wiernych. Rodzice: P. Wiesław Kosiorowski czytał Słowo Boże, a P. Urszula Rozmus śpiewała psalm responsoryjny. Uczestnicy sprawowanej liturgii mieli możliwość przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca pod dwoma postaciami. Na zakończenie Eucharystii każde dziecko otrzymało indywidualne błogosławieństwo Boże.
Po uczcie duchowej przyszedł czas na pokrzepienie ciała. Po Eucharystii Ks. Proboszcz jak zawsze pamiętał o najmłodszych - mile zaskoczył przedszkolaków obdarzając ich ulubioną „słodką niespodzianką”.
Umocnieni Bożymi darami rozpoczynamy kolejny rok wierząc, że i tym razem z pomocą Boga sprostamy zadaniom i wyzwaniom, które On przed nami stawia, byśmy od Niego zechcieli czerpać miłość i tą miłością potrafili się dzielić z bliźnimi.

s. Barbara

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).