Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Ogłoszenia XXVI Niedziela zwykła 2017-10-02

 

 1. Informujemy o zmianie godziny wieczornej Mszy Św. o godz. 17.00. Spotkania DSM oraz młodszej Oazy, odbywać się będą o godz. 16.00.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy: poniedziałek - róża Anny Guźda; środa – dzieci z przedszkola sióstr z rodzinami; piątek - członkowie KSM; sobota – róża Urszuli Skowron; niedziela; róża Danuty Posłu
 3. W poniedziałek o godz. 20.00 spotkanie rady parafialnej.
 4. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Teresy Żądło.
 5. W czwartek oddamy cześć Chrystusowi w tajemnicy Przemienienia podczas Nieustającej Nowenny, która rozpocznie się o godz.17.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota października: - Spowiedź Św. Cmolas: piątek od 16.00; Hadykówka: środa od 16.00; Mechowiec: piątek od 18.30. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. W sobotę dodatkowa Msza św. w zabytkowym kościele o godz.11.00.
 7. W niedzielę 8.10.2016 będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem W niedzielę 8 października przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją” w związku z tym po Mszy św. będzie możliwość wsparcia Papieskiego Funduszu Stypendialnego.Główne uroczystości odbędą się w Rzeszowie w Parku Papieskim. Od godz. 11.30 wioska papieska, o godz. 15.00 Msza św. w katedrze rzeszowskiej, po Mszy św. koncert Pueri Cantores i koncert Mietka Szcześniaka.  Zapraszamy.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

 • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
 • Biczowanie Jezusa
 • Cierniem ukoronowanie Jezusa
 • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).