Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Ogłoszenia XXVII Niedziela zwykła 2017-10-09

Dziś przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” w związku z tym po Mszy św. będzie możliwość wsparcia Papieskiego Funduszu Stypendialnego.

 

W poniedziałek po Mszy Św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy: poniedziałek – Akcja Katolicka; środa – dzieci z przedszkola sióstr z rodzinami; sobota – róża Genowefy Maciąg; niedziela; róża Edwarda Czachora.

 

We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Marzeny Makockiej.

 

W czwartek oddamy cześć Chrystusowi w tajemnicy Przemienienia podczas Nieustającej Nowenny, która rozpocznie się o godz.17.00

 

W piątek 13. października o godz.17.00 wyruszymy z procesją fatimską, w czasie której będziemy odmawiać różaniec. Dziewczynki z DSM prosimy aby przyszły w swoich strojach liturgicznych. Prosimy o przygotowanie ołtarzyków w stałych miejscach, gdzie będzie przebiegała procesja.

 

Zbiórka ministrantów i lektorów w Mechowcu w sobotę o godz.9.30.

 

W niedzielę, 15 października odbędzie się liczenie wiernych: dominicantes i communicantes.

 

Rada Parafialna informuje, że przez najbliższe dwie niedziele tj. 15 i 22 października, po każdej Mszy św. na placu przed kościołem w Cmolasie, Mechowcu i Hadykówce zbierana będzie składka roczna. Zebrane pieniądze wydatkowane będą w Cmolasie: na ogrzewanie świątyni, jej sprzątanie i ubezpieczenie oraz stanowić będą dodatek do wynagrodzenia pracowników parafii; w Mechowcu i Hadykówce kwota ta zawiera składkę inwestycyjną, ogrzewanie kościoła i wynagrodzenie pracowników.

Kwota składki stanowi 120,- złotych od rodziny. Osoby samotne prosimy o wpłatę w miarę  swoich możliwości ale nie mniej niż połowa tej kwoty. Liczymy na duże zrozumienie ze strony parafian i wsparcie finansowe codziennego funkcjonowania naszych świątyń.

Przy okazji składki rocznej będzie też możliwość dodatkowego daru w postaci indywidualnej wpłaty na remont  kościoła.

Osoby chcące przekazać dar na konto bankowe parafii prosimy o wpisanie „ cele kultu religijnego co jest podstawą do odpisu podatkowego.Za zrozumienie i pomoc serdeczne Bóg zapłać.

 

CMOLAS: Nr konta  BS Kolbuszowa o/Cmolas : 13 9180 1021 2002 1000 9582 0001

MECHOWIEC: Nr konta  BS Kolbuszowa o/Cmolas : 29 9180 1021 2002 1000 9582 0004

HADYKÓWKA: Nr konta  BS Kolbuszowa o/Cmolas : 56 9180 1021 2002 1000 9582 0003

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).