Zmarł o. Bronisław Mokrzycki SJ 2017-10-09

Dnia 8 października 2017 r. w Bliznem zmarł śp. o. Bronisław Mokrzycki SJ. założyciel Zgromadzenia Wspólnota Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia.

Pożegnanie w Domu Generalnym Sióstr Zawierzanek rozpocznie się w czwartek 12 października br. o godz. 10.00. Następnie ciało śp. ks. Bronisława zostanie przewiezione do Bazyliki Księży Jezuitów w Starej Wsi, gdzie o godz. 11:00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa. Po jej zakończeniu nastąpi pochówek na miejscowym cmentarzu.

Śp. Bronisław Mokrzycki SJ urodził się 15 kwietnia 1935 r. w Cmolasie. Do nowicjatu wstąpił 30 lipca 1951. W latach 1955 – 1958 studiował filozofię na Wydziale Filozoficznym Towarzystwa Jezusowego w Krakowie, a w latach 1958 – 1962 teologię na Wydziale Teologicznym TJ „Bobolanum” w Warszawie. W 1968 roku ukończył studia z zakresu liturgii na KUL. Był wykładowcą liturgiki na ATK w Warszawie i współpracownikiem Centrum Katechetycznego opracowującego katechizmy szkolne. W latach 1986 – 1992 pełnił funkcję magistra nowicjatu jezuitów w Starej Wsi.

W 1986 roku śp. o. Bronisław Mokrzycki SJ założył Wspólnoty Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia

Żródło: przemyska.pl, jezuici.pl