Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Dzień Edukacji w Ochronce 2017-10-13

W czwartek 12 października 2017 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji Dnia Nauczyciela, którą celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. Paweł Romanowski. Uczestnicy aktywnie włączyli się w liturgię - dzieci przedszkolne śpiewały pieśni oraz recytowały wezwania modlitwy wiernych. Rodzice: P. Ewelina Kosiorowska czytała Słowo Boże, a P. Urszula Rozmus śpiewała psalm responsoryjny. Po zakończonej Eucharystii rodzice złożyli personelowi przedszkola życzenia, dziękując także za trud i serce wkładane w wychowanie ich pociech.

s. Barbara

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).