Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XXVII Niedziela zwykła 2017-10-15

1. W poniedziałek po Mszy Św. spotkanie grupy biblijnej

 

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy: poniedziałek – róża Stanisławy Bańka; środa – DSM; piątek-OAZA; sobota – róża Marii Łagoda; niedziela; róża Krzysztofa Sochackiego.

 

3. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30. O prowadzenie modlitwy prosimy kandydatów do bierzmowania.

 

4. W środę przeżywamy liturgiczne święto św. Łukasza ewangelisty, zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia. Pamiętamy także o solenizantach a szczególności posługujących w naszej parafii ks. Łukaszu i p. organiście.

 

5. W czwartek oddamy cześć Chrystusowi w tajemnicy Przemienienia podczas Nieustającej Nowenny, która rozpocznie się o godz.17.00.

 

6. W niedzielę, 23 października, przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny – taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

7. Społeczny Zarząd Fundacji im. ks. Wojciecha Borowiusza informuje, że można ubiegać się o stypendium na rok akademicki 2017/2018. Wszystkie potrzebne dokumenty można składać poprzez kancelarię parafialną w Cmolasie do dnia 12 listopada 2017 r. O stypendium może ubiegać się student studiów dziennych wyższej szkoły publicznej lub niepublicznej w Polsce, pochodzący z niezamożnej rodziny żyjącej w parafii Cmolas, który jest osobą wierzącą, wykazuje się dobrymi wynikami w nauce oraz nienaganną postawą moralną i społeczną,

Ubiegając się o stypendium należy złożyć:

  • wniosek o przyznanie stypendium (do Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej i Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie),
  • życiorys,
  • kopię świadectwa dojrzałości (potwierdzoną przez władze szkoły średniej, której absolwentem jest student) lub kopię karty egzaminacyjnej(potwierdzoną przez stosowne władze wyższej uczelni),
  • zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach rodziców i innych osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Zainteresowane osoby – studentów lub ich rodziny – prosimy o terminowe złożeni stosownych dokumentów.

 

8. Akcja Katolicka informuje, że w dniu 16 października br tj.poniedziałek, o godz. 16-tej w Domu Kultury w Cmolasie odbędą sie warsztaty kulinarno - dietetyczne. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Akcja Katolicka w Cmolasie również  informuje, że w dniu 20  października br. tj.piątek od godzin popołudniowych będzie wydawana żywność dla osób, które otrzymały skierowanie z GOPS-u oraz zakwalifikowały się do pomocy żywnościowej.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).