Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej: „DOBRZE JEST DZIĘKOWAĆ PANU I ŚPIEWAĆ IMIENIU TWEMU, O NAJWYŻSZY”. 2017-10-16

W dniu 7 października br. odbył się w  Budach Głogowskich Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej pod hasłem: „DOBRZE JEST DZIĘKOWAĆ PANU I ŚPIEWAĆ IMIENIU TWEMU, O NAJWYŻSZY”. Patronat honorowy na Festiwalem objął Biskup Diecezji Rzeszowskiej Jan Wątroba, zaś Patronatem i opieką nad festiwalem objęli: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego  Pan Bogdan Romaniuk, Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch oraz Burmistrz Głogowa Małopolskiego Pan Paweł Baj. Swój talent i zdolności zaprezentowało 20 wokalistów i zespołów. W Festiwalu wzięli udział także uczniowie Szkoły Podstawowej w Cmolasie. W kategorii Solistawyróżnienie zdobyła Inga Tworz z klasy 5, zaś w kategorii Zespół wyróżnienie zdobyły: Natalia Róg, Aleksandra Szuban, Oliwia Bugno, Anna Myszka oraz Ewelina Myszka. Młodym artystom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

ks. Łukasz Mariuszyc

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).