Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Spotkanie formacyjne Parafialnych Zespołów Caritas Dekanatu Kolbuszowskiego 2017-10-19

W dniu 18 października 2017 r. odbyło się formacyjne spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z dekanatu Kolbuszowskiego. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową w Kościele św. Brata Alberta. Następnie udaliśmy się na spotkanie formacyjne przy ciasteczku i herbatce przygotowanym przez miejscowych parafian. Swoją obecnością zaszczycił nas Dyrektor Rzeszowskiego Caritas. ks. Stanisław Słowik i siostrą zakonną, którzy poprowadzili różaniec i spotkanie formacyjne. Naszą parafię reprezentowało 7 członków wraz ks. proboszczem Michałem Bator. Zdawaliśmy relacje z naszej działalności. Omawiane były sprawy bieżące
z działalności Caritasu, a ks. dyrektor przedstawił nam plany i projekty dzielności na przyszłość. Parafialne Zespoły Caritas otrzymały dyplomy z racji 25 - lecia działalności rzeszowskiej Caritas. Spotkanie uwieńczyliśmy wspólnym foto.

Lucyna stępień

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).