Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XV Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej piosenki religijnej: „LAUDATE DEUM” 2017-10-27

W dniu 21 października  odbył  się XV Konkurs Polskiej  i Obcojęzycznej piosenki religijnej: „LAUDATE DEUM” – zorganizowanym przez Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Na konkursie wytąpili także reprezentacji szkoły w Cmolasie. Jako solistka klasy gimnazjalnej wystąpiła uczennica klasy 3B Julia Cyran wyśpiewując piosenkę : „Zbudowani na Chrystusie”. W kategorii uczniów szkoły podstawowej zaprezentowała się  uczennica Inga Tworz z klasy 5, która wykonaniem piosenki „Jezus Christ you are me life” zdobyła trzecie miejsce. Gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji kliknij tutaj

 Ks. Łukasz Mariuszyc

Fotografie pobrano z www:prezentek.edu.pl

 

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).