Czcimy Bł. Edmunda Bojanowskiego 2017-11-16

W czwartek 16 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji urodzin Bł. Edmunda Bojanowskiego. W Eucharystii uczestniczyli: rodzice, dzieci oraz personel przedszkola. Mszę Świętą celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Bator - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Wszyscy aktywnie włączyli się w sprawowaną Liturgię; dzieci przedszkolne śpiewały pieśni ku czci Błogosławionego i recytowały wezwania modlitwy wiernych. Rodzice: P. Ewelina Kosiorowska czytała Słowo Boże, a P. Barbara Kosiorowska śpiewała psalm responsoryjny. Uczestnicy sprawowanej liturgii mieli możliwość przyjęcia Jezusa do swojego serca pod dwoma postaciami. Na zakończenie Eucharystii każde dziecko, zebrani rodzice oraz personel przedszkola mieli możliwość ucałowania relikwii Błogosławionego.
Po Eucharystii Ks. Proboszcz mile zaskoczył przedszkolaków obdarzając ich „słodką niespodzianką”.
Każde dziecko otrzymało też obrazek z modlitwą do Błogosławionego z jego wizerunkiem oraz „Piernikowe Serce”, które miał zwyczaj wręczać swoim podopiecznym Bł. Edmund Bojanowski.

s. Barbara Góra

Tajemnice Radosne