Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Czcimy Bł. Edmunda Bojanowskiego 2017-11-16


W czwartek 16 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji urodzin Bł. Edmunda Bojanowskiego. W Eucharystii uczestniczyli: rodzice, dzieci oraz personel przedszkola. Mszę Świętą celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Bator - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Wszyscy aktywnie włączyli się w sprawowaną Liturgię; dzieci przedszkolne śpiewały pieśni ku czci Błogosławionego i recytowały wezwania modlitwy wiernych. Rodzice: P. Ewelina Kosiorowska czytała Słowo Boże, a P. Barbara Kosiorowska śpiewała psalm responsoryjny. Uczestnicy sprawowanej liturgii mieli możliwość przyjęcia Jezusa do swojego serca pod dwoma postaciami. Na zakończenie Eucharystii każde dziecko, zebrani rodzice oraz personel przedszkola mieli możliwość ucałowania relikwii Błogosławionego.
Po Eucharystii Ks. Proboszcz mile zaskoczył przedszkolaków obdarzając ich „słodką niespodzianką”.
Każde dziecko otrzymało też obrazek z modlitwą do Błogosławionego z jego wizerunkiem oraz „Piernikowe Serce”, które miał zwyczaj wręczać swoim podopiecznym Bł. Edmund Bojanowski.

s. Barbara Góra

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).