Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Nowy numer "W Blasku Przemienienia" 2017-11-24

Uwadze Czytelników i Internautów polecamy kolejne kolorowe wydanie czasopisma „W Blasku Przemienienia”, ukazującego się przy sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie.

Wzrok przyciąga już okładka z wizerunkiem Chrystusa w koronie cierniowej – Króla Wszechświata pokornego aż po krzyż. Rzeźba znajduje się w otoczeniu cmolaskiego sanktuarium. Odwiedzając to uświęcone modlitwą i łaskami miejsce, można próbować odnaleźć i tę rzeźbę.

 Wewnątrz numeru m.in. relacja z sierpniowego odpustu parafialnego, wywiad z s. Elżbietą Mruczek USJK, urszulanką, rodaczką cmolaską posługującą obecnie w Kanadzie, zapis prelekcji o. Pacyfika Czachora OFM, również rodaka, tyle że z Hadykówki, od 46 lat pracującego na misjach w Kongo. Prelekcja była elementem obchodów X Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. Ponadto wspomnienie biograficzne i relacja z pogrzebu śp. o. Bronisława Mokrzyckiego SJ, pochodzącego z Cmolasu teologa, rekolekcjonisty, założyciela Wspólnoty Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia (CF).

 Wcześniejsze, kolorowe wydania „W Blasku Przemienienia: są dostępne na stronie internetowej sanktuarium: http://parafiacmolas.pl/gazetka

 Życzymy interesującej lektury! Szczęść Boże!

 

Zespół redakcyjny

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).