Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XXXIV Tydzień zwykły-ogłoszenia 2017-11-27

1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u.

2. Następną niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Chrystusa oraz nowy rok duszpasterski, którego hasłem będą słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

3. Informujemy o zmianie godziny Prymarii na czas adwentu z godz. 7.00 na 6.00.

4. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. O prowadzenie modlitwy prosimy różę Teresy Kudej z Mechowca.

5. W czwartek oddamy cześć Chrystusowi w tajemnicy Przemienienia podczas Nieustającej Nowenny, która rozpocznie się o godz.17.00.

6. W tym tygodniu nastąpi sprzątanie cmentarza parafialnego w Cmolasie i Mechowcu. Kto chciałby sobie zachować przekwitłe chryzantemy, prosimy aby odniósł z cmentarza do piątku 01.12.2017, pozostałe zostaną usunięte z grobów i odwiezione na śmietnik

7. W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek i sobota miesiąca grudnia:

- Spowiedź Święta: Cmolas: w czwartek i w piątek od godz.16.00; Hadykówka: środa od godz. 16.00;  

   Mechowiec: piątek od godz. 18.30.

- W piątek w trakcie spowiedzi w Cmolasie od godz. 16.00 możliwość Adoracji.

- Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.

- Komunia Święta w Hadykówce w piątek o godz. 16.00.

- w sobotę w zabytkowym kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00; natomiast na godz. 16.30 zapraszamy szczególnie wszystkich członków róż różańcowych na adorację i modlitwę różańcową z racji pierwszej soboty miesiąca.

7. Okazał się nowy numer czasopisma „W Blasku Przemienienia” zachęcamy do jego nabycia. Zachęcamy do nabycia także parafialny kalendarz na rok 2018 przygotowany przez Parafialne Koło Caritas w cenie 7 zł.

8. Od dzisiaj tj. 26.11.2017 poza parafią są odprawiane Msze Św. gregoriańskie za śp: + Władysławę Stachura

9. Akcja Katolicka w Cmolasie informuje, że w dniu 1 grudnia br.  tj.piątek od godzin południowych będzie wydawana żywność dla osób, które otrzymały skierowanie z GOPS-u oraz zakwalifikowały się do pomocy żywnościowej.

10.Firma Multimedia Polska S.Auruchomiła w miejscowości Cmolas sieć światłowodową. W technologii światłowodowej świadczone są usługi bardzo szybkiego Internetu , Telewizji  Cyfrowej i telefonii stacjonarnej. Do obsługi klientów Cmolasu oddelegowany jest przedstawiciel  handlowy - Wiesław Filipecki. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem – 791 791 547

11. Stowarzyszenie NIL z Kolbuszowej zaprasza osoby które chcą pozyskać dotacje na założenie Firmy na Spotkanie informacyjne które odbędzie się w dniu 28.11.2017r.(wtorek) godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Gminy Cmolas s.24

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).