Przyjęcie nowych kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. 2017-12-14

W dniu 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej zostały włączone nowe kandydatki. Dziewczęta te przez kilka miesięcy uczęszczały w spotkaniach, modliły się i pilnie ćwiczyły w wypełnianiu „Pięciu Zadań Dziecka Maryi”.

Ks. dr Paweł Romanowski poświęcając medaliki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej powiedział:  Drogie Dziewczęta. Za chwilę przyjmę was w imieniu naszej parafii do Dziewczęcej Służby Maryjnej i udzielę błogosławieństwa kapłańskiego. Matka Boża, Królowa Polski, zatroskana o losy swego Syna na polskiej ziemi czeka na wiernych pomocników i sługi całkowicie sobie oddane, jak św. Maksymilian, ks. kard. Stefan Wyszyński, Łucja, Hiacynta czy Franciszek - dzieci z Fatimy. Abyście jak najszybciej się do nich upodobniły i ich gorliwie naśladowały, będziemy modlić się, aby Matka Boża przyjęła Was za swe szczególnie ukochane dzieci i trzymając blisko przy swym Sercu kształtowała Wasze serca, napełniając je gorącą miłością ku Bogu i bliźnim. Wy zaś, pragnąc z każdym dniem więcej Ją kochać i stawać się coraz lepszymi Jej dziećmi w dalszym ciągu wiernie wypełniajcie „Pięć Zadań Dziecka Maryi”. Bądźcie posłuszne swoim rodzicom i wychowawcom.  Żyjcie w zgodzie i miłości, aby zaproszony przez tę miłość mieszkał w Waszej wspólnocie Chrystus.  Nieście wszędzie radość - zwłaszcza tam gdzie są ludzie samotni, smutni, cierpiący  Do ofiary Maryi, która łączyła się z męką swego Boskiego Syna wciąż dodawajcie wasze drobne umartwienia, ofiary, dobre czyny.  Niech Waszym stałym pragnieniem będzie to, aby żyć stale w łasce i przyjaźni z Jezusem. Cudowny Medalik Maryi Niepokalanej, który otrzymacie niech będzie Waszą tarczą w walce ze złem i niech wam przypomina, że należycie do Maryi jako Jej dzieci.

Do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej zostało przyjęte 6 nowych dziewcząt: Łucja Wilczyńska, Kinga Serafin, Magdalena Jadach, Natalia Czachor, Izabela Magda, Natalia Kosiorowska.

Opiekunek parafialnej grupy DSM jest ks. Łukasz Mariuszyc

Tajemnice Bolesne