Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Bożonarodzeniowe Jasełka 2018-01-04

Dnia 26 grudnia 2017 roku, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Mlodzieży z Cmolasu po raz kolejny przedstawili Bożonarodzeniowe Jasełka. Jak co roku aktorów nie brakowało. Gdy przyszedł długo wyczekiwany przez wszystkich moment przedstawienia, w wypełnionej po brzegi sali zapanowała miła i ciepła atmosfera. Jasełka opowiadały o rodzinie, która wpadając w wir przygotowań do świąt, zapominała o tym, ze najważniejszy w tym wszystkim jest nowonarodzony Jezus. Na szczęście za sprawa zaginionej córeczki wszyscy przypomnieli sobie czym powinno być dla nas Boże Narodzenie. W trakcie spektaklu nie zabrakło śpiewania kolęd przygotowanych przez aktorów.To była przyjemność grać przed tak wspaniałą publicznością. Fotogaleria kliknij tutaj

Zapraszamy za Rok

Ks. Andrzej Tokarz

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).