Nowy Rok 2018 i wizyta duszpasterska w Ochronce 2018-01-05

W czwartek 4 stycznia 2018 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła się uroczysta Msza Święta podczas której dziękowaliśmy za łaski otrzymane w ubiegłym roku i prosiliśmy o dar błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się nowym roku. Na Eucharystii byli obecni: rodzice, dzieci oraz personel przedszkola. Mszę Świętą celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Bator - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Wszyscy aktywnie włączyli się liturgię. Dzieci przedszkolne pięknie śpiewały kolędy i recytowały wezwania modlitwy wiernych, natomiast rodzice: P. Ewelina Kosiorowska czytała Słowo Boże, a P. Urszula Rozmus śpiewała psalm responsoryjny. Dysponowani uczestnicy sprawowanej liturgii mieli możliwość przyjęcia Jezusa do swojego serca pod dwoma postaciami.
Po Eucharystii rozpoczęła się wizyta duszpasterska. Ks. Proboszcz udzielił zebranym indywidualnego błogosławieństwa, a także modlił się o błogosławieństwo Boże dla wszystkich, którzy w tym domu mieszkają i do niego przychodzą. Każdy otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Świętej Rodziny i modlitwą do Dzieciątka Jezus.
Ks. Proboszcz jak zawsze pamiętał o swoich najmłodszych parafianach i obdarował ich ulubioną słodką niespodzianką. Fotogaleria z tego wydarzenia kliknij tutaj

s. Barbara Góra

Tajemnice Radosne