Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Nowy Rok 2018 i wizyta duszpasterska w Ochronce 2018-01-05

W czwartek 4 stycznia 2018 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła się uroczysta Msza Święta podczas której dziękowaliśmy za łaski otrzymane w ubiegłym roku i prosiliśmy o dar błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się nowym roku. Na Eucharystii byli obecni: rodzice, dzieci oraz personel przedszkola. Mszę Świętą celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Bator - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Wszyscy aktywnie włączyli się liturgię. Dzieci przedszkolne pięknie śpiewały kolędy i recytowały wezwania modlitwy wiernych, natomiast rodzice: P. Ewelina Kosiorowska czytała Słowo Boże, a P. Urszula Rozmus śpiewała psalm responsoryjny. Dysponowani uczestnicy sprawowanej liturgii mieli możliwość przyjęcia Jezusa do swojego serca pod dwoma postaciami.
Po Eucharystii rozpoczęła się wizyta duszpasterska. Ks. Proboszcz udzielił zebranym indywidualnego błogosławieństwa, a także modlił się o błogosławieństwo Boże dla wszystkich, którzy w tym domu mieszkają i do niego przychodzą. Każdy otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Świętej Rodziny i modlitwą do Dzieciątka Jezus.
Ks. Proboszcz jak zawsze pamiętał o swoich najmłodszych parafianach i obdarował ich ulubioną słodką niespodzianką. Fotogaleria z tego wydarzenia kliknij tutaj

s. Barbara Góra

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Światła

 

  • Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
  • Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
  • Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
  • Przemienienie Pańskie na górze Tabor
  • Ustanowienie Eucharystii

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).