Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Parafialny Koncert Kolęd i pastorałek - GLORIA IN EXCELSIS DEO 2018-01-09

W dniu 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego odbył się Parafialny Koncert Kolęd i pastorałek -  GLORIA IN EXCELSIS DEO. To już druga edycja Koncertu Kolęd i Pastorałek w sanktuarium cmolaskim. Uwielbienie Boga przychodzącego na świat pod postacią człowieka-dziecka rozpoczęło się  po wieczornej Mszy Świętej. Podczas koncertu zostały zaprezentowane czy to w formie wokalnej czy instrumentalnej kolędy i pastorałki współcześnie znane i te zapomniane. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć : Dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek, Parafialną Oazę i DSM ,KSM, Chór Parafialny, wielu solistów i instrumentalistów z Cmolasu i okolicy.  Wszystkim uczestnikom- solistom, intrumentalistom, grupom parafialnym składamy serdecznie podziękowanie za udział  i zaprezentowanie swoich talentów i darów. Zaś wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za obecność i czynny udział w koncercie poprzez śpiew. Pragniemy także zaprosić na przyszłoroczny koncert wszystkich miłośników kolędowania.  Fotogaleria kliknij tutaj
ks. Łukasz Mariuszyc 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).