Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Parafialny Koncert Kolęd i pastorałek - GLORIA IN EXCELSIS DEO 2018-01-09

W dniu 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego odbył się Parafialny Koncert Kolęd i pastorałek -  GLORIA IN EXCELSIS DEO. To już druga edycja Koncertu Kolęd i Pastorałek w sanktuarium cmolaskim. Uwielbienie Boga przychodzącego na świat pod postacią człowieka-dziecka rozpoczęło się  po wieczornej Mszy Świętej. Podczas koncertu zostały zaprezentowane czy to w formie wokalnej czy instrumentalnej kolędy i pastorałki współcześnie znane i te zapomniane. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć : Dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek, Parafialną Oazę i DSM ,KSM, Chór Parafialny, wielu solistów i instrumentalistów z Cmolasu i okolicy.  Wszystkim uczestnikom- solistom, intrumentalistom, grupom parafialnym składamy serdecznie podziękowanie za udział  i zaprezentowanie swoich talentów i darów. Zaś wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za obecność i czynny udział w koncercie poprzez śpiew. Pragniemy także zaprosić na przyszłoroczny koncert wszystkich miłośników kolędowania.  Fotogaleria kliknij tutaj
ks. Łukasz Mariuszyc 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).