Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XVI Festiwal Teatrów w Trzęsówce 2018 2018-01-15

W niedzielę, 3 grudnia 2017 r. w dzieci z naszego Przedszkola – Ochronki Św. Józefa w Cmolasie wzięły udział w eliminacjach XVI Festiwalu Teatrów, który odbył się w Trzęsówce – przedstawiając spektakl pt. „Braciszek Franciszek i wilk z Gubbio”.

W niedzielę, 14 stycznia 2018 r. odbyła się Uroczysta Gala podczas, której zostały ogłoszone wyniki eliminacji. Jury przyznało naszym Małym Aktorom II MIEJSCE w kategorii: „Przedstawienie klas „O” i młodszych dzieci”. Otrzymaliśmy też wyróżnienie w kategorii scenografii i kostiumów. Za odegranie roli Franciszka nagrodę otrzymał Dawid Szczepanek. Indywidulaną nagrodę w kategorii: „Najmłodszy Aktor” jury przyznało Franciszkowi Rozmusowi.
Cieszymy się bardzo tym sukcesem dzieci.
WSZYSTKIM MAŁYM AKTOROM ORAZ ICH RODZICOM SERDECZNIE GRATULJEMY!!!

s. Barbara 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Światła

 

  • Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
  • Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
  • Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
  • Przemienienie Pańskie na górze Tabor
  • Ustanowienie Eucharystii

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).