Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

XVI Festiwal Teatrów w Trzęsówce 2018 2018-01-15

W niedzielę, 3 grudnia 2017 r. w dzieci z naszego Przedszkola – Ochronki Św. Józefa w Cmolasie wzięły udział w eliminacjach XVI Festiwalu Teatrów, który odbył się w Trzęsówce – przedstawiając spektakl pt. „Braciszek Franciszek i wilk z Gubbio”.

W niedzielę, 14 stycznia 2018 r. odbyła się Uroczysta Gala podczas, której zostały ogłoszone wyniki eliminacji. Jury przyznało naszym Małym Aktorom II MIEJSCE w kategorii: „Przedstawienie klas „O” i młodszych dzieci”. Otrzymaliśmy też wyróżnienie w kategorii scenografii i kostiumów. Za odegranie roli Franciszka nagrodę otrzymał Dawid Szczepanek. Indywidulaną nagrodę w kategorii: „Najmłodszy Aktor” jury przyznało Franciszkowi Rozmusowi.
Cieszymy się bardzo tym sukcesem dzieci.
WSZYSTKIM MAŁYM AKTOROM ORAZ ICH RODZICOM SERDECZNIE GRATULJEMY!!!

s. Barbara 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).