Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Spotkanie opłatkowe KSM, DSM i OAZY 2018-01-16

Każdy z nas czeka na Święta Bożego Narodzenia. Szczególnym dniem jest Wigilia, kiedy razem w naszych rodzinach składamy sobie życzenia i zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Taka atmosfera towarzyszyła nam 29.12.2017 roku kiedy nasze wspólnoty parafialne (KSM, DSM i  OAZA) spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Młodzież z przygotowała posiłki i barszcz. Po odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, złożeniu sobie życzeń w atmosferze radości zasiedliśmy do stołu. Towarzyszył nam także wspólny śpiew kolęd przy pięknej grze na gitarze ks. Łukasza. Fotogaleria kliknij tutaj

ks. Andrzej Tokarz

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Światła

 

  • Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
  • Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
  • Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
  • Przemienienie Pańskie na górze Tabor
  • Ustanowienie Eucharystii

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).