Spotkanie dekanalne Akcji Katolickiej 2018-02-23

W środę 21 lutego w parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej przedstawiciele Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z dekanatów Kolbuszowa Wschód i Zachód spotkali się z Asystentem Diecezjalnym Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej ks. Rafałem Flakiem oraz przedstawicielami Zarządu Diecezjalnego, który reprezentowali pani Małgorzata Jaworska i pan Tadeusz Rzuciło. W spotkaniu uczestniczyli również asystenci dekanalni Akcji Katolickiej ks. Michał Bator i ks. Józef Jaworski.

Przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego zapoznali zebranych z kierunkami działania Akcji Katolickiej w Polsce wyznaczonymi na rok 2018 przez Zarząd Krajowy.

Następnie katechezę wygłosił ks. Rafał Flak. Zwrócił uwagę na jakość naszej wiary, nawiązał również do programu duszpasterskiego Kościoła na bieżący rok związanego z Duchem Świętym, zachęcał do modlitwy w intencji Akcji Katolickiej, przedstawił działania zaplanowanymi na 2018 rok w Diecezji Rzeszowskiej takie jak konferencja z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, czy półkolonia podczas wakacji w Domu Diecezjalnym Tabor.

Po części formacyjnej był czas na wymianę doświadczeń i przedstawienie działalności poszczególnych Oddziałów Parafialnych.

Na zakończenie słowo do uczestników spotkania skierował gospodarz miejsca ks. Jan Pępek - Dziekan dekanatu Kolbuszowa Zachód.

Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze. Gospodarze zatroszczyli się o to, żeby stół nie był pusty, a słowa ks. Rafała zmotywowały uczestników do pogłębiania wiary i dalszej pracy w Stowarzyszeniu. Fotogaleria kliknij tutaj

Ewa Tyczka

Tajemnice Bolesne