Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Spotkanie dekanalne Akcji Katolickiej 2018-02-23

W środę 21 lutego w parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej przedstawiciele Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z dekanatów Kolbuszowa Wschód i Zachód spotkali się z Asystentem Diecezjalnym Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej ks. Rafałem Flakiem oraz przedstawicielami Zarządu Diecezjalnego, który reprezentowali pani Małgorzata Jaworska i pan Tadeusz Rzuciło. W spotkaniu uczestniczyli również asystenci dekanalni Akcji Katolickiej ks. Michał Bator i ks. Józef Jaworski.

Przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego zapoznali zebranych z kierunkami działania Akcji Katolickiej w Polsce wyznaczonymi na rok 2018 przez Zarząd Krajowy.

 Następnie katechezę wygłosił ks. Rafał Flak. Zwrócił uwagę na jakość naszej wiary, nawiązał również do programu duszpasterskiego Kościoła na bieżący rok związanego z Duchem Świętym, zachęcał do modlitwy w intencji Akcji Katolickiej, przedstawił działania zaplanowanymi na 2018 rok w Diecezji Rzeszowskiej takie jak konferencja z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, czy półkolonia podczas wakacji w Domu Diecezjalnym Tabor.

Po części formacyjnej był czas na wymianę doświadczeń i przedstawienie działalności poszczególnych Oddziałów Parafialnych.

Na zakończenie słowo do uczestników spotkania skierował gospodarz miejsca ks. Jan Pępek - Dziekan dekanatu Kolbuszowa Zachód.

Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze. Gospodarze zatroszczyli się o to, żeby stół nie był pusty, a słowa ks. Rafała zmotywowały uczestników do pogłębiania wiary i dalszej pracy w Stowarzyszeniu. Fotogaleria kliknij tutaj

Ewa Tyczka

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Światła

 

  • Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
  • Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
  • Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
  • Przemienienie Pańskie na górze Tabor
  • Ustanowienie Eucharystii

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).