Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Czcimy Patrona naszego przedszkola - Św. Józefa. 2018-03-17

We czwartek 15 marca 2018 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła się uroczysta Msza Święta ku czci Św. Józefa - Patrona naszego przedszkola, podczas której dziękowaliśmy za Jego opiekę oraz prosiliśmy o dar Bożego Błogosławieństwa i potrzebne łaski za wstawiennictwem Świętego. Eucharystię celebrował i okolicznościowe Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Bator - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Zarówno rodzice, jak i dzieci aktywnie uczestniczyli w sprawowanej Liturgii. Rodzice: P. Anna Mokrzycka - czytała Słowo Boże, P. Barbara Kosiorowska śpiewała psalm reponsoryjny, natomiast dzieci wypowiadały wezwania modlitwy wiernych. Dysponowani uczestnicy Eucharystii mieli możliwość przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca pod dwoma postaciami.
Ks. Proboszcz - jak zawsze - pamiętał o swoich najmłodszych parafianach i obdarzył ich ulubioną słodką niespodzianką.
Każde dziecko otrzymało też obrazek z wizerunkiem i modlitwą do Świętego Józefa oraz „słodki upominek”.

s. Barbara

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).