Niedziela Palmowa 2018-03-26

"Hosanna! Błogosławiony, który przybywa w Imię Pańskie".Słowami tej pieśni rozpoczęliśmy przeżywanie Wielkiego Tygodnia w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie.
Wielki Tydzień to czas kiedy jako wspólnota Kościoła wchodzimy w przeżywanie Męki Pańskiej.
W Niedzielę Palmową wraz z wiernymi przy ołtarzu polowym słuchaliśmy Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Następnie ks kustosz poświęcił pięknie wykonane i przyozdobione palmy, które przygotowały dzieci, młodzież i dorośli. Przy pięknej pogodzie procesja wyruszyła w kierunku kościoła. Uroczysta suma była połączona także z odśpiewaniem Męki Pańskiej wg. św. Marka przez pana organistę i 2 kantorów.
Po Liturgii dzieci otrzymały nagrody i upominki za przygotowanie pięknych palm. Fotogaleria: kliknij tutaj

Ks. Andrzej Tokarz

Tajemnice Radosne