Triduum Paschalne 2018-03-28

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, pół godziny wcześniej Nowenna ku czci Chrystusa Przemienionego. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Czuwanie dla młodzieży z parafii i dla klas przygotowujących się do bierzmowania o godz. 20.00 - prowadzi KSM. W Mechowcu Msza św. w tym dniu również o godz. 18.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu adoracja od godz. 6.00. O godz. 11.00 odprawimy Drogę Krzyżową, na którą szczególnie zapraszamy dzieci. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku: rozważanie Męki Pańskiej, adoracja krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Następnie zostaną odśpiewane Gorzkie Żale i wygłoszone ostatnie w tym roku kazanie pasyjne. O godz. 23.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, przygotowaną przez młodzież z KSM.

Liturgia Wielkiego Piątku w Mechowcu rozpocznie się również o godz. 18.00.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów

w Cmolasie od 9.00 – 12.00 co pół godziny

w Hadykówce o godz. 9.00, w Mechowcu o godz. 10.00

na Dąbrówce przy dawnej szkole o godz. 11.00;

W tym dniu o godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej w Cmolasie i Mechowcu. Prosimy by w Wigilię Paschalną przyniesiono świece z okapnikami na wosk.

W Wielką Niedzielę o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna, a po niej Uroczysta Msza św.

Tajemnice Radosne

• Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie