Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Triduum Paschalne 2018-03-28

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, pół godziny wcześniej Nowenna ku czci Chrystusa Przemienionego. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Czuwanie dla młodzieży z parafii i dla klas przygotowujących się do bierzmowania o godz. 20.00 - prowadzi KSM. W Mechowcu Msza św. w tym dniu również o godz. 18.00.

 

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu adoracja od godz. 6.00. O godz. 11.00 odprawimy Drogę Krzyżową, na którą szczególnie zapraszamy dzieci. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku: rozważanie Męki Pańskiej, adoracja krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Następnie zostaną odśpiewane Gorzkie Żale i wygłoszone ostatnie w tym roku kazanie pasyjne. O godz. 23.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, przygotowaną przez młodzież z KSM.

 

Liturgia Wielkiego Piątku w Mechowcu rozpocznie się również o godz. 18.00. 

 

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów

 w Cmolasie od 9.00 – 12.00 co pół godziny

w Hadykówce o godz. 9.00, w Mechowcu o godz. 10.00

na Dąbrówce przy dawnej szkole o godz. 11.00;

W tym dniu o godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej w Cmolasie i Mechowcu. Prosimy by w Wigilię Paschalną przyniesiono świece z okapnikami na wosk.

 

W Wielką Niedzielę o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna, a po niej Uroczysta Msza św.

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).