Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Uroczystość NMP Królowej Polski 2018-05-02

W czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski, porządek Mszy Św. niedzielny, zgodnie z tradycją o godz. 19.00 odbędzie się nabożeństwo majowe przy kapliczce blisko ujęcia wody. Zapraszamy w tym dniu strażaków do udziału we Mszy św. w Hadykówce o godz. 10.00 i w Mechowcu o godz. 15.00. Pragniemy modlitwą wyprosić im potrzebne łaski i błogosławieństwo w ich służbie. Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 16.30.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja: Spowiedź Święta: Cmolas: w czwartek i w piątek od godz. 17.30; Mechowiec: piątek od godz. 19.30. Komunia Św. w Hadykówce w piątek o godz. 18.30. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. W sobotę w zabytkowym kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00; natomiast  członków róż różańcowych zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

 

Od 1. maja będą poza parafią odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp.+ Stanisława Luberę, śp. +Stanisława Pyrę i śp. + Marię Suszek.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).