Z życia diecezji (28.05.-03.06.2018) 2018-05-26

1. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 31 maja 2018 r., od godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie (www.jednegoserca.pl).

2. Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI zaprasza na Finał Festiwalu Wiary, który odbędzie się na hali Podpromie w Rzeszowie w dniach od 1 do 2 czerwca 2018 r. Katechezy będzie głosił o. Adam Szustak OP. W każdym dniu Msza Święta o godz. 20.30. Wszyscy świeccy chcący wziąć udział powinni się zapisać przez formularz, znajduje się on na: www.festiwalwiary.pl.

3. Misjonarze Saletyni z Kobylanki zapraszają na VI Saletyńskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się w dniach 8-10 czerwca. Program oraz warunki zgłaszania grup i uczestnictwa na stronie spotkania: www.dzieci.saletyni.pl

4. W piątek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w katedrze o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

5. Zapraszamy do wzięcia udziału w Dniu Świętości Małżeństw i Rodzin, połączonym z Marszem dla Życia i Rodziny 10 czerwca 2018 r. Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest bp Jan Wątroba, rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przy ul. Rejtana 21. Finałem Marszu będzie duszpasterski festiwal rodzinny w Parku Papieskim.

6. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na konferencję dla rodziców pt. Rodzice w akcji, którą wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie. Będą omawiane przyczyny najczęstszych problemów z dziećmi i praktyczne porady jak się zachować, co zrobić, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę. Konferencja odbędzie się 16 czerwca 2018 r. w Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25, w godz. 9.30-15.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.tabor.rzeszow.pl.

7. Misjonarze Saletyni zapraszają na XXXI Saletyńskie Spotkanie Młodych w dniach 9-13 lipca br. w Dębowcu (początek 9 lipca o godz. 16.00). Gośćmi spotkania będą: bp Rafał Markowski, ks. Marcin Baran, ks. Paweł Raczyński MS, Tomasz Budzyński, Muniek Staszczak, Dobromir Makowski, Nazaret, Porozumienie, Imprateam, Maleo Reggae Rockers. Zapisy i informacja: www.spotkania.saletyni.pl

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu