Ogłoszenia parafialne (28.05.-03.06.2018) 2018-05-26

1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Św., odpust w Mechowcu. Parafianie z Mechowca zapraszają do udziału we Mszy św. odpustowej o godz. 11.00. Z racji odpustu Msze Św. w Mechowcu o godz. 8.00 i 11.00, nie będzie Mszy Świętej. o 15.00. Zapraszamy dziś rodziny z dziećmi na piknik rodzinny, który odbędzie się w godz.  od 15.30 do 21.00 na placu sanktuaryjnym.

2.Akcja Katolicka w Cmolasie informuje, że w dniu 28 maja br. tj. poniedziałek  od godzin popołudniowych będą wydawane  dodatkowe paczki żywnościowe dla osób, które otrzymały skierowanie z GOPS-u oraz zakwalifikowały się do pomocy żywnościowej. Natomiast we wtorek 29 maja br będą wydawane jabłka.

3.We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie adoracji prosimy członków róży Emilii Pyryt.

4.W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w tym dniu w Cmolasie: o godz. 7.00, uroczysta Msza św. o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00. Msza św. w Hadykówce będzie o godz. 16.00., natomiast w Mechowcu o godz. 10.00 i 15.00. Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy.  Trasa tegorocznej procesji eucharystycznej będzie przebiegała po stronie zachodniej, w stronę zabytkowego kościoła i dalej przez osiedle za kościółkiem, w stronę szkoły. O podjęcie posługi przygotowania ołtarzy prosimy: I ołtarz przy posesji Państwa Janusów- przygotowanie: parafianie z Cmolasu od początku do torów z pomocą s. BarbaryII ołtarz przy zabytkowym kościele – przygotowanie: parafianie z Cmolasu od torów po stary kościółek z pomocą ks. Marka; III ołtarz przy budynku przedszkola - przygotowanie: parafianie z Zakościela do końca Cmolasu  z pomocą ks. Pawła; IV ołtarz  – Ołtarz Polowy– przygotowanie : parafianie z Hadykówki, Dąbrówki i Pańskiego Pola z pomocą s. Urszuli. W związku z procesją Bożego Ciała, od dzisiaj do wtorku, młodzież z grup duszpasterskich z identyfikatorami, będzie zbierała ofiary na kwiaty i dekoracje czterech ołtarzy. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie i wsparcie przygotowania tej uroczystości choćby drobna ofiarą. Prosimy także wszystkich parafian, koło których domostw przechodzić będzie procesja z Najświętszym Sakramentem o udekorowanie domów i obejścia.  Na uroczyste procesje prosimy wszystkich członków OSP,  z Cmolasu , Hadykówki i Mechowca w galowych strojach. Prosimy nadto przygotować feretrony i sztandary. Do udziału w procesji zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci. Dzieci I komunijne niech  przyjdą w odświętnych strojach, podobnie dziewczynki z DPS. Przez cały okres Oktawy Bożego Ciała zapraszamy dzieci I Komunijne i dzieci z DSM w odświętnych strojach.

5. Organizowany jest wyjazd na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 31 maja 2018 r., od godz. 19.00. Koszt wyjazdu -8 zł. Wyjazd o godz. 18.10 z parkingu koło kościoła. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie (www.jednegoserca.pl).

6. Majówka na placu targowym odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00

7.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca czerwca. Spowiedź święta: Cmolas:  w piątek od godz. 17.30; Hadykówka: środa od 17.30. Mechowiec: piątek od godz. 19.30. Komunia Św. w Hadykówce w piątek o godz. 18.30. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.  W sobotęw zabytkowym kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00,  natomiast członków róż różańcowych zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 18.00

8. Od 1.06.2018 poza parafią są odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp. + Władysławę Kolano i śp. + Tadeusza Bogacza.

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu