Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Święto Rodziny w naszej ochronce. 2018-05-29

W sobotę 26 maja 2018 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie Piknikiem Rodzinnym w remizie OSP w Hadykówce rozpoczęliśmy świętowanie z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały na tę okoliczność program artystyczny, życzenia, piosenki oraz upominki dla swoich Rodziców. Na wielu twarzach dorosłych pojawiły się łzy wzruszenia. Rodzice zadbali o grilla, słodkości i inne, przeróżne, ciekawe niespodzianki dla swoich pociech. Uroczystość przebiegała w miłej, radosnej, rodzinnej atmosferze.
W niedzielę 27 maja 2018 r. w naszym Sanktuarium Przemienia Pańskiego odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której prosiliśmy o dar Bożego Błogosławieństwa i potrzebne łaski dla Drogich Rodziców. Zarówno rodzice, jak i dzieci aktywnie uczestniczyli w sprawowanej Liturgii. Rodzice: P. Marcin Blicharz i P. Andrzej Pięta - czytali Słowo Boże, P. Urszula Rozmus pięknie śpiewała psalm responsoryjny, natomiast dzieci modliły się wezwaniami modlitwy wiernych.
Świętowanie zakończyliśmy udziałem w niedzielnym Rodzinnym Pikniku Parafialnym, podczas, którego dzieci zaprezentowały spektakl teatralny pt. „Braciszek Franciszek i wilk z Gubbio” , taniec „Trojak”, wiersze J. Brzechwy: „Pan Drops i jego trupa”, „Skarżypyta”, „Żaba”, „Psie smutki” oraz piosenki: „Czysta woda”, „Dla mamy”, „Moja rodzina”. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wszyscy świetnie się bawili do późnych godzin wieczornych, korzystając z różnych, ciekawych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Fotografie z tego wydarzenia kliknij tutaj

s. Barbara Góra

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).