Święto Rodziny w naszej ochronce. 2018-05-29

W sobotę 26 maja 2018 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie Piknikiem Rodzinnym w remizie OSP w Hadykówce rozpoczęliśmy świętowanie z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały na tę okoliczność program artystyczny, życzenia, piosenki oraz upominki dla swoich Rodziców. Na wielu twarzach dorosłych pojawiły się łzy wzruszenia. Rodzice zadbali o grilla, słodkości i inne, przeróżne, ciekawe niespodzianki dla swoich pociech. Uroczystość przebiegała w miłej, radosnej, rodzinnej atmosferze.
W niedzielę 27 maja 2018 r. w naszym Sanktuarium Przemienia Pańskiego odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której prosiliśmy o dar Bożego Błogosławieństwa i potrzebne łaski dla Drogich Rodziców. Zarówno rodzice, jak i dzieci aktywnie uczestniczyli w sprawowanej Liturgii. Rodzice: P. Marcin Blicharz i P. Andrzej Pięta - czytali Słowo Boże, P. Urszula Rozmus pięknie śpiewała psalm responsoryjny, natomiast dzieci modliły się wezwaniami modlitwy wiernych.
Świętowanie zakończyliśmy udziałem w niedzielnym Rodzinnym Pikniku Parafialnym, podczas, którego dzieci zaprezentowały spektakl teatralny pt. „Braciszek Franciszek i wilk z Gubbio” , taniec „Trojak”, wiersze J. Brzechwy: „Pan Drops i jego trupa”, „Skarżypyta”, „Żaba”, „Psie smutki” oraz piosenki: „Czysta woda”, „Dla mamy”, „Moja rodzina”. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wszyscy świetnie się bawili do późnych godzin wieczornych, korzystając z różnych, ciekawych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Fotografie z tego wydarzenia kliknij tutaj

s. Barbara Góra

Tajemnice Radosne