Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

„Pole, które odpoczęło, daje obfite plony” (Owidiusz) 2018-06-28


Nadszedł błogi czas wakacji. Dla dzieci i młodzieży to okazja do wypoczynku i nabrania sił na kolejny rok nauki. Można tę okazję wykorzystać do leniuchowania, ale można też podjąć różne wyzwania i aktywności. Cieszy fakt, że część dzieci zdecydowało się uczestniczyć w różnych formach wakacyjnych rekolekcji. Skupione na co dzień w parafialnych wspólnotach formacyjnych, zechciały na wakacjach połączyć swój wypoczynek z bliższym poznaniem charyzmatu grupy, do której należą oraz pogłębieniem przyjaźni z Panem Jezusem. I tak w tegorocznych „Wakacjach z Bogiem” z naszej parafii uczestniczą:
-3 osoby w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie;
-5 osób w spływie kajakowym organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży;
-3 osoby w Warsztatach Misyjnych
-8 chłopców w obozie ministranckim;
Niech nabyte przez nich doświadczenia przynoszą plon obfity ewangelicznego życia i ożywiają funkcjonowanie parafialnych grup młodzieżowych.

ks. Marek Kalisiak

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Światła

 

  • Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
  • Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
  • Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
  • Przemienienie Pańskie na górze Tabor
  • Ustanowienie Eucharystii

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).