Ogłoszenia duszpasterskie - 23 Niedziela zwykła 2018-09-08

1. W dniach 10-16 września przeżywać będziemy VIII Tydzień Wychowania w Polsce,  pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”.  W modlitwach obejmijmy wszystkich włączonych w to dzieło: rodziców, nauczycieli i katechetów.

2. We wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członków róży Józefa Rząsy. Po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie członków Akcji Katolickiej.

3. W środę tj. 12 września, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie połączone z rozważaniem tajemnic różańcowych zakończone Apelem Jasnogórskim. Do udziału w tym nabożeństwie serdecznie zapraszamy.

4. Wznawiamy działalność formacyjną w poszczególnych grupach młodzieżowych:

• - we wtorek o godz. 17:30 w salce na ołtarzu polowym zapraszamy chłopców, zwłaszcza z klas IV,   na spotkanie połączone z zapisami na ministranta Liturgicznej Służby Ołtarza
  • - w środę na godzinę 17:30 zapraszamy dziewczęta należące do DSM na rozpoczęcie spotkań formacyjnych. Serdecznie zapraszamy nowe dziewczęta szczególnie z klasy IV. Spotkanie odbędzie się na plebani. Zwracamy się także z prośba do dziewcząt nie uczestniczących już w spotkaniach DSM o zwrot strojów
  • - w środę o godz. 17.45 w kaplicy zbiórka organizacyjna dla ministrantów w Hadykówce a po Mszy św. spotkanie dla członków Koła misyjnego
  • - w czwartek o godz. 17:00 zbiórka organizacyjna wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa. Po Mszy Świętej  zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów
  • - w piątek zapraszamy uczestników parafialnej OAZY na Mszę Świętą o godzinie 18:30 .  Po Mszy Św. spotkanie tematyczne w salce na ołtarzu polowym. Zachęcamy do uczestnictwa uczniów z klas V, VI, VII szkoły podstawowej
  • - w piątek  zapraszamy na na Mszę Świętą młodzież z  KSM-u. Po Mszy św. spotkanie. Zachęcamy do uczestnictwa  młodzież od kl. 7, z Gimnazjum i ze Szkoły Średniej,  które pragną umacniać wiarę we wspólnocie.
  • - w sobotę o godz. 14.00 w Mechowcu  zapraszamy na zbiórkę ministrantów i lektorów,o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej, młodzież z Gimnazjum i ze Szkoły Średniej na spotkanie scholi .
  • - w przyszłą niedziele (16 września) po Mszy Świętej o godzinie 9:00 odbędzie się na plebani spotkanie z rodzicami dzieci z klas III szkoły podstawowej,  które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

5. W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.18.00. Zapraszamy do udziału modlitwie.

7. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2019 r. Można je będzie nabyć po każdej mszy świętej w cenie 10 zł. Będą dostępne także egzemplarze Pisma Świętego do słuchania. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelie i życia Słowem Bożym na co dzień. Gorąco polecamy.

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu