Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Nowy rok szkolny 2018/19 w ochronce 2018-09-20

W czwartek 20 września 2018 r. w naszym przedszkolu – Ochronce Św. Józefa w Cmolasie odbyła  się uroczysta Msza Święta  rozpoczynająca nowy rok szkolny 2018/19, którą celebrował i Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Bator  - Proboszcz parafii w Cmolasie.  Na Eucharystii zgromadzili się: dzieci, rodzice i personel przedszkola. Uczestnicy  aktywnie włączyli się w liturgię -  dzieci przedszkolne śpiewały pieśni oraz recytowały  wezwania modlitwy wiernych. Rodzice: P. Marta Białas czytała Słowo Boże, a P. Urszula Rozmus śpiewała psalm responsoryjny.

Na zakończenie Eucharystii każde dziecko otrzymało indywidualne błogosławieństwo Boże.

 Po uczcie duchowej przyszedł czas na pokrzepienie ciała. Po skończonej liturgii Ks. Proboszcz  jak zawsze  pamiętał o najmłodszych -  obdarzył  ich ulubioną „słodką niespodzianką”. 

Umocnieni łaską z Nieba rozpoczynamy kolejny rok zawierzając wszystkie sprawy Bożej Opatrzności ufając, że  Bóg obdarzy nas siłą i odwagą do dawania radosnego świadectwa o Jego miłości w różnych sytuacjach życia.

s. Barbara

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).