Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Światowy Dzień Chorych 2019-02-03

W niedzielę 10 lutego naszej parafii będziemy przeżywać 27 Światowy Dzień Chorego. 

 

W tym roku myślą przewodnią są Jezusowe słowa zapisane w Ewangelii św. Mateusza: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Msza Św. pod przewodnictwem JE. Ks. Bp Kazimierza Górnego z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będzie w Cmolasie na sumie o godz. 11.00, natomiast od godz. 10.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy wszystkich chorych, starszych i cierpiących. Bliskich osób  chorych prosimy o pomoc i umożliwienie im udziału w tym nabożeństwie. W tym dniu w modlitwie Kościoła polecać będziemy   również pracowników służby zdrowia i wszystkich zaangażowanych w służbie chorym.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).