Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

1% - POMOC JAGÓDCE CHOREJ NA NOWOTWÓR OCZODOŁU 2019-02-26

KRS 0000362564, cel szczegółowy: JAGODA PAWLUK

Jagódka urodziła się 20.12.2009 r. z zespołem Beckwitha-Wiedemanna. W 2013 r. zdiagnozowano u niej nowotwór oczodołu. Po serii chemioterapii, radioterapii  i trzech operacjach powoli wraca do normalnego życia. Nieststy po jednej z operacjidoszło do udaru niedokrwiennego mózgu, w wyniku którego dziewczynka jest niepełnosprawna (niedowład połowiczny lewostronny), nie widzi na prawe oko. Uszkodzenia mózgu wywołują codzienne ataki padaczki.

Mimo tych  wielu ułomności jest radosną i pogodną dziewczynką. Obecnie chodzi samodzielnie, uczęszcza do szkoły. Potrzebuje jednak intensywnej rehabilitacji.Miesięczny koszt rehabilitacji to ok.800 zł, a jednorazowy wyjazd na turnus rehabilitacyjny to aż 6000 zł.

Twój 1 %  to szansa na to, by Jagoda osiągnęła jak największą sprawność i samodzielność!

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).