Ogłoszenia duszpasterskie-5 Niedziela Wielkiego Postu 2019-04-08

Zgodnie z tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże, które odsłonimy w Wielki Piątek. W związku z tym zachęcamy do przyozdobienia przydrożnych krzyży i kapliczek. Na ołtarzach bocznych są wyłożone baranki wielkanocne. Zachęcamy, aby znalazły się na naszych wielkanocnych stołach.

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie członków Akcji Katolickiej.

We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członków róży Barbary Kapusta.

W poniedziałek i we wtorek odbędą się rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cmolasie informuje, że w związku z ogólnopolską akcją strajkową pracowników oświaty i przyłączeniem się do niej Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Cmolasie, w Szkole Podstawowej im. prof. Jana Czekanowskiego w  dniu 08.04.2019r. (poniedziałek) rozpoczyna się strajk nauczycieli polegający na powstrzymaniu się od wykonywania pracy do odwołania!

Informujemy, iż rekolekcje wielkopostne przypadające w dniach 8 i 9 kwietnia 2019r. dla klas od II do VII  odbywają się zgodnie z poniższym harmonogramem:

Poniedziałek i wtorek:

8.30 – nauka rekolekcyjna połączona ze śpiewem,

9.30 – Eucharystia,

10.30 – zakończenie rekolekcji i odjazd autobusów.

Dowóz na rekolekcje bezpośrednio na parking obok kościoła: Pateraki, Toporów i Poręby Dymarskie  – 7.40, Świerczów, Hadykówka, Cmolas Spalenisko – 8.10

Bez względu na strajk, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego od 10.04. 2019r. do 17.04.2019r.  są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych ze względu na egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty. W tych dniach nie będzie również funkcjonowała stołówka szkolna.

W środę rozpoczną się rekolekcje parafialne. Msza św. i nauka ogólna w Cmolasie o godz. 8.00 i 18.30; w Mechowcu o godz. 9.15 i 17.00; w Hadykówce o godz. 11.00. W Cmolasie po wieczornej Mszy św. nauki stanowe: w czwartek dla małżeństw a w piątek dla młodzieży. Dokładny program jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i stronach internetowych. W dowód wdzięczności za trud głoszenia Słowa Bożego ofiary złożone w piątek na tacę będą przeznaczone dla Rekolekcjonisty. Zachęcamy parafian do modlitwy w intencji całej parafii o błogosławione owoce tych świętych dni. Przypominamy, że za udział w Rekolekcjach i wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18.00.

W piątek w Mechowcu po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie ministrantów i lektorów.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek o godz. 17.00, dla starszych o godz. 18.00, natomiast młodzież z racji, że jest to piątek rekolekcyjny zapraszamy na Drogę Krzyżową również na godzinę 18.00.

W sobotę w naszej parafii będzie Spowiedź Wielkopostna w następujących godzinach: Cmolas: 9.00 – 10.00, 10.30 – 12.00, 14.30 – 15.30, 16.00 – 17.00; Hadykówka: 11.00 – 12.00; Mechowiec: 14.30 – 16.00;

W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową, zapraszamy wszystkie dzieci do udziału we Mszy św. o godz. 11.00 – w czasie której poświęcimy palmy. Jeżeli pogoda pozwoli przed Eucharystią zgromadzimy się przy ołtarzu polowym, aby następnie na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy przejść procesyjnie na Eucharystię do świątyni. Zachęcamy dzieci i młodzież do zrobienia palm wysokości 2 – 2,5 metra. Takie palmy będą nagradzane, a później przyozdobią Stacje Drogi Krzyżowej na zewnątrz kościoła.

W dniu 14 kwietnia 2019 tj. w niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się zebranie wiejskie w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie. Głównym punktem programu jest wybór rady sołeckiej.

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu