Triduum Paschalne 2019-04-18

W Wielki  Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, pół godziny wcześniej Nowenna  ku czci Chrystusa Przemienionego.

Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

W Mechowcu Msza św. w tym dniu również o godz. 18.00, a o godz. 21.15 zapraszamy za czuwanie przy ciemnicy.

W Wielki Piątek  adoracja od godz. 6.00. O godz. 11.00 odprawimy Drogę Krzyżową, na którą szczególnie zapraszamy dzieci.

O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku: rozważanie Męki Pańskiej, adoracja krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Następnie zostaną odśpiewane Gorzkie Żale i wygłoszone ostatnie w tym roku kazanie pasyjne.

O godz. 23.00 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, przygotowaną przez młodzież z KSM.

Liturgia Wielkiego Piątku w Mechowcu rozpocznie się również o godz. 18.00.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów:

a) w Cmolasie od 9.00 – 12.00 co pół godziny;

b) w Hadykówce o godz. 9.00, w Mechowcu o godz. 10.00;

c) na Dąbrówce przy dawnej szkole o godz. 11.00;

W tym dniu o godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej w Cmolasie i Mechowcu. Prosimy by w Wigilię Paschalną przyniesiono świece z okapnikami na wosk.

W Wielką Niedzielę o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna, a po niej Uroczysta Msza św.

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu