Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

2. Niedziela Wielkanocna-ogłoszenia duszpasterskie 2019-04-27

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. i rozpoczyna 75. Tydzień Miłosierdzia, który obchodzony jest pod hasłem: Miłosierni Miłosierdzia dostąpią. Przypominamy, że dziś o godz. 16.00 – Msza Święta na naszym parafialnym cmentarzu. Pół godziny wcześniej zostanie za zmarłych odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków parafialnego koła Caritas.

 

We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie prosimy członków róży Krzysztofa Sochackiego. W Mechowcu po Mszy św. spotkanie członków rady ekonomicznej.

 

Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą w dni powszednie o godz. 18.00, a po nich Msza św., natomiast w niedzielę o godz. 16.45. Zachęcamy do udziału. W tym dniu spowiedź w Hadykówce o godz. 18.00  a po Mszy św. spotkanie członków rady ekonomicznej.

 

W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz. 18.00.

 

W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski, porządek Mszy Św. niedzielny, zgodnie z tradycją o godz. 19.00 odbędzie się nabożeństwo majowe przy kapliczce blisko ujęcia wody.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja: Spowiedź św: w Cmolasie w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 16.00; w Mechowcu w piątek od godz. 16.00.

- Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00.

- w sobotę w zabytkowym kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00; natomiast  członków róż różańcowych zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

 

W niedziele tj.5.05. o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci I komunijne a po Mszy św. spotkanie rodziców na plebani. Obecność obowiązkowa.

 

Od 1. maja będą poza parafią odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp.+ Stanisławę Starzec i śp. + Edwarda Ziębę

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).