5 Niedziela Wielkanocna 2019-05-20

1. W poniedziałek przypada 19 rocznica konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby, polecajmy w modlitwie  Pasterza naszej diecezji.

2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie adoracji prosimy członków róży Elżbiety Skiba.

3. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.

4. W sobotę o godz. 17.00 spowiedź dla dzieci i ich rodzin przed I rocznicą Komunii Św.

5. W niedzielę przeżywać będziemy I rocznicę Komunii Świętej w Cmolasie i Mechowcu. W przyszłą niedzielę także  zapraszamy  wszystkich na piknik rodzinny, który odbędzie się od godz. od 15.30 do 21.00 na placu sanktuaryjnym. W programie występy dzieci i młodzieży.    Informujemy, że w trakcie trwania pikniku wszystkie atrakcje dla dzieci będą za darmo.

6. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku w dniach 7-8 czerwca 2019. Prosimy o dokonywanie zapisów w zakrystii. Koszt uczestnictwa 20 zł, a koszt autokaru 10 zł. Wszystkich, którzy wybierają się własnymi samochodami prosimy o przybycie do Leżajska na godz. 13.30. Jest możliwość zapisania się na pielgrzymkę autokarową do Leżajska. Zapisy w zakrystii. Koszt to 10 zł od osoby. Wyjazd będzie w sobotę (8 czerwca) o godz. 12.30 z parkingu przy naszym Sanktuarium. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce dzieci I Komunijne i młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania.

7. Akcja Katolicka w Cmolasie organizuje jak co roku pielgrzymki na czas wakacji. Szczegółowe informacje znajdują się na stoliku wraz z ogłoszeniami. Będą to wyjazdy do Grecji; Częstochowy; Gietrzwałd -Sokółka; Lipnica Murowana - Tropie . Zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie.

8.W ramach Projektu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019, Szkoła Podstawowa w Hadykówce rozpoczyna projekt edukacyjny: ,,Ludowość bawi, smakuje i zachwyca”, którego celem jest poszerzanie wiedzy o historii i tradycjach naszego regionu. Będzie on trwał od 15 maja do 15 października 2019r. Skierowany jest do uczniów szkoły, ale zakończy się: piknikiem środowiskowym,  który  odbędzie się we wrześniu 2019 r. Już dziś zapraszamy na to wydarzenie.

9. Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie zaprasza na prezentacje artystyczne z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka 25 maja 2019 . o godz. 15.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Cmolasie. W programie: występy zespołów tanecznych, grupy teatralnej oraz występ klauna. Wstęp wolny.

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu