Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

5 Niedziela Wielkanocna 2019-05-20

1. W poniedziałek przypada 19 rocznica konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby, polecajmy w modlitwie  Pasterza naszej diecezji.

 

2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie adoracji prosimy członków róży Elżbiety Skiba.

 

3. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.

 

4. W sobotę o godz. 17.00 spowiedź dla dzieci i ich rodzin przed I rocznicą Komunii Św.

 

5. W niedzielę przeżywać będziemy I rocznicę Komunii Świętej w Cmolasie i Mechowcu. W przyszłą niedzielę także  zapraszamy  wszystkich na piknik rodzinny, który odbędzie się od godz. od 15.30 do 21.00 na placu sanktuaryjnym. W programie występy dzieci i młodzieży.    Informujemy, że w trakcie trwania pikniku wszystkie atrakcje dla dzieci będą za darmo.

 

6. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku w dniach 7-8 czerwca 2019. Prosimy o dokonywanie zapisów w zakrystii. Koszt uczestnictwa 20 zł, a koszt autokaru 10 zł. Wszystkich, którzy wybierają się własnymi samochodami prosimy o przybycie do Leżajska na godz. 13.30. Jest możliwość zapisania się na pielgrzymkę autokarową do Leżajska. Zapisy w zakrystii. Koszt to 10 zł od osoby. Wyjazd będzie w sobotę (8 czerwca) o godz. 12.30 z parkingu przy naszym Sanktuarium. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce dzieci I Komunijne i młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania.

 

7. Akcja Katolicka w Cmolasie organizuje jak co roku pielgrzymki na czas wakacji. Szczegółowe informacje znajdują się na stoliku wraz z ogłoszeniami. Będą to wyjazdy do Grecji; Częstochowy; Gietrzwałd -Sokółka; Lipnica Murowana - Tropie . Zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie.

 

8.W ramach Projektu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019, Szkoła Podstawowa w Hadykówce rozpoczyna projekt edukacyjny: ,,Ludowość bawi, smakuje i zachwyca”, którego celem jest poszerzanie wiedzy o historii i tradycjach naszego regionu. Będzie on trwał od 15 maja do 15 października 2019r. Skierowany jest do uczniów szkoły, ale zakończy się: piknikiem środowiskowym,  który  odbędzie się we wrześniu 2019 r. Już dziś zapraszamy na to wydarzenie.

 

9. Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie zaprasza na prezentacje artystyczne z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka 25 maja 2019 . o godz. 15.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Cmolasie. W programie: występy zespołów tanecznych, grupy teatralnej oraz występ klauna. Wstęp wolny.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).