Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

12 niedziela zwykła-ogłoszenia 2019-06-24

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg Uroczystości Bożego Ciała, ofiary złożone z tej okazji oraz szczególne słowa podziękowania dla osób, które zaangażowały się w przygotowanie ołtarzy i przystrojenie drogi przemarszu.

 

Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała będą po wieczornej Mszy Św. o godz.18.30.

 

We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Wiesławy Bomba.

 

W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. Msza Św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w Cmolasie (na Ołtarzu polowym) i w Mechowcu o godz. 18.30, po procesji błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków i ziół.

 

W sobotę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w Cmolasie o godz. 7.00, 11.00, 18.30. W Mechowcu i Hadykówce o godz. 17.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze”.

 

W niedzielę zapraszamy na uroczystości odpustowe w Hadykówce. Uroczysta Msza św. w kaplicy będzie o godz. 11.00.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).