Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

13 niedziela zwykła-ogłoszenia 2019-06-30

Witamy ks. Dominika Wacława, który w miesiącu lipcu podejmuje pracę duszpasterską w naszej parafii. Informujemy o zmianach personalnych w naszej parafii. Z dniem 22.08.2019 odchodzi z naszej parafii ks. Łukasz Mariuszyc i obejmuje obowiązki wikariusza w Parafii pw. św. Urszuli w Lubeni. Do naszej parafii został mianowany ks. Rafał Wesołowski z Nockowej.

 

Tegoroczne uroczystości odpustowe odbędą się od 1 do 6 sierpnia. W ramach przygotowania bezpośredniego do tych Uroczystości zapraszamy członków rady parafialnej na spotkanie w poniedziałek o godz. 20.00

 

Informujemy, że w okresie wakacyjnym nie będzie wtorkowej adoracji.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca:

- Spowiedź św. Cmolas: piątek od 17.30; Hadykówka: środa od 17.00; Mechowiec: piątek od 19.30.

- Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.

Komunia Święta w Hadykówce w piątek o godz. 17.00.

- w sobotę dodatkowa Msza św. w zabytkowym kościele  o godz. 11.00. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków róż różańcowych na modlitwę różańcową.

 

W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.

 

Od 01.07.2019 są odprawiane Msze św. gregoriańskie poza parafią za śp + Genowefę Jachyra, + Jan Magdę, + Alfreda Mokrzyckiego.

 

Dzisiaj (30 czerwca 2019 r.) od godz. 15.00 na stadionie sportowym w Cmolasie odbędą się uroczyste obchody Dni Gminy Cmolas na co organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.

 

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).