Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

13 niedziela zwykła-ogłoszenia 2019-06-30

Witamy ks. Dominika Wacława, który w miesiącu lipcu podejmuje pracę duszpasterską w naszej parafii. Informujemy o zmianach personalnych w naszej parafii. Z dniem 22.08.2019 odchodzi z naszej parafii ks. Łukasz Mariuszyc i obejmuje obowiązki wikariusza w Parafii pw. św. Urszuli w Lubeni. Do naszej parafii został mianowany ks. Rafał Wesołowski z Nockowej.

 

Tegoroczne uroczystości odpustowe odbędą się od 1 do 6 sierpnia. W ramach przygotowania bezpośredniego do tych Uroczystości zapraszamy członków rady parafialnej na spotkanie w poniedziałek o godz. 20.00

 

Informujemy, że w okresie wakacyjnym nie będzie wtorkowej adoracji.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca:

- Spowiedź św. Cmolas: piątek od 17.30; Hadykówka: środa od 17.00; Mechowiec: piątek od 19.30.

- Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.

Komunia Święta w Hadykówce w piątek o godz. 17.00.

- w sobotę dodatkowa Msza św. w zabytkowym kościele  o godz. 11.00. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków róż różańcowych na modlitwę różańcową.

 

W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.

 

Od 01.07.2019 są odprawiane Msze św. gregoriańskie poza parafią za śp + Genowefę Jachyra, + Jan Magdę, + Alfreda Mokrzyckiego.

 

Dzisiaj (30 czerwca 2019 r.) od godz. 15.00 na stadionie sportowym w Cmolasie odbędą się uroczyste obchody Dni Gminy Cmolas na co organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.

 

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).