Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Zaproszenie na odpust w sanktuarium i parafii Przemienienia Pańskiego w Cmolasie 2019-07-14

Czcigodni Kapłani!

Czcigodne Siostry Zakonne!

Drodzy Pątnicy i Parafianie!

 

            Tegoroczne uroczystości odpustowe w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie w oczywisty sposób nawiązują do tego, co na cmolaskim Taborze przeżywaliśmy podczas odpustu w tamtym roku. Wówczas szczególnej refleksji poddane były nam słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, nawiązujące do Dziejów Apostolskich (Dz 2, 4), a w dalszej kolejności do programu duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski.

            W tym roku to napełnienie Duchem Świętym, tę Jego obecność w nas pragniemy jeszcze bardziej odczuć i – jeśli będzie taka wola Boża – umocnić ją w nas. W dniach odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego przyświecać nam będą więc słowa „W mocy Bożego Ducha”.

            Uroczystości odpustowe rozpoczną się, w czwartek, 1 sierpnia o godz. 18 uroczystą Mszę św. dziękczynną za kapłanów przeżywających 50 i 25 lat kapłaństwa oraz we intencji nowych powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego. Mszę św. poprzedzi nowenna do Przemieniania Pańskiego. Wieczorem, o godz. 23 nabożeństwo Drogi Krzyżowej na placu sanktuaryjnym (ze świecami).

            W piątek, 2 sierpnia o godz. 11 bp Kazimierz Górny – pierwszy Biskup rzeszowski – przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. dla chorych i cierpiących, z modlitwą o uzdrowienie. O godz. 18 na cmentarzu parafialnym – Msza św. za zmarłych.

            Na sobotę, 3 sierpnia, godz. 11, na uroczystą Sumę odpustową szczególnie zapraszane są małżeństwa przeżywające srebrne i złote jubileusze, oraz ich dzieci i rodziny. Celebracji będzie przewodniczyć abp Henryk Nowacki.

            W niedzielę, 4 sierpnia o godz. 11, czyli podczas uroczystości centralnej, Suma odpustowa w intencji parafian, pielgrzymów, samorządowców, rolników i ludzi pracy sprawowana będzie pod przewodnictwem bp. Jan Wątroby – Ordynariusza rzeszowskiego.

Na godz. 20.00 zapraszam na koncert organowo-kameralny, który zakończy się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

            W poniedziałek, 5 sierpnia, godz. 11, Sumie odpustowej w intencji pielgrzymów i parafian przewodniczyć będzie ks. inf. Wiesław Szurek.

            W ostatnim dniu odpusty, w samą uroczystość Przemieniania Pańskiego, 6 sierpnia, Mszy św. o godz. 11 przewodniczyć będzie bp Edward Białogłowski.

            We wszystkie dni odpustu do dyspozycji wiernych będą księża w konfesjonałach. To wyjątkowa okazja, by poprzez sakrament Pokuty, a potem Komunię Świętą doświadczyć mocy Bożego Ducha, dotknąć tajemnicy Przemienienia Pańskiego i usłyszeć słowa samego Boga: „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie!”.

Ks. Michał Bator – proboszcz parafii

  1. Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).