Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

19 niedziela zwykła-ogłoszenia 2019-08-11

1.We wtorek z racji 13-go dnia miesiąca po Mszy św. wyruszymy z procesją fatimską, w czasie której odmawiać będziemy różaniec. Do udziału serdecznie zapraszamy.

 

2. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Po wszystkich Mszach Św. odbędzie się poświęcenie owoców, ziół i kwiatów. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.16.30. W tym dniu w Ostrowach Tuszowskich dzień odpustu. Uroczysta Msza Święta-Suma Odpustowa o godz. 11.00,  na którą zapraszają tamtejsi duszpasterze wraz z parafianami.

 

 

3. Fundacja im. Rodziny Ulmów „Soar” serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się w Kolbuszowej na stadionie sportowym w niedzielę 18 sierpnia o godz. 19.00. Podczas Koncertu  w części polskiej usłyszymy między innymi Piotra Rubika z repertuarem „The best of”. W części izraelskiej wystąpią światowej sławy kantorzy. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy wszystkich.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Radosne

 

  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  • Nawiedzenie świętej Elżbiety
  • Narodzenie Pana Jezusa
  • Ofiarowanie Jezusa w Świątyni
  • Odnalezienie Jezusa w Świątyni

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).