Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

19 niedziela zwykła-ogłoszenia 2019-08-11

1.We wtorek z racji 13-go dnia miesiąca po Mszy św. wyruszymy z procesją fatimską, w czasie której odmawiać będziemy różaniec. Do udziału serdecznie zapraszamy.

 

2. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Po wszystkich Mszach Św. odbędzie się poświęcenie owoców, ziół i kwiatów. Nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.16.30. W tym dniu w Ostrowach Tuszowskich dzień odpustu. Uroczysta Msza Święta-Suma Odpustowa o godz. 11.00,  na którą zapraszają tamtejsi duszpasterze wraz z parafianami.

 

 

3. Fundacja im. Rodziny Ulmów „Soar” serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się w Kolbuszowej na stadionie sportowym w niedzielę 18 sierpnia o godz. 19.00. Podczas Koncertu  w części polskiej usłyszymy między innymi Piotra Rubika z repertuarem „The best of”. W części izraelskiej wystąpią światowej sławy kantorzy. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy wszystkich.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).