Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

23 niedziela zwykła 2019-09-09

1. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 

2. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członków róży Danuty Posłusznej.

 

3. Wznawiamy działalność formacyjną w poszczególnych grupach młodzieżowych:

- w poniedziałek o godz. 17:30 w salce na ołtarzu polowym zapraszamy chłopców, zwłaszcza z klas IV,   na spotkanie połączone z zapisami na ministranta Liturgicznej Służby Ołtarza

- we wtorek w Mechowcu o godz. 17.30 spotkanie scholi a po Mszy św. zapraszamy ministrantów i lektorów

- w środę na godzinę 17:30 zapraszamy dziewczęta należące do DSM na rozpoczęcie spotkań formacyjnych. Serdecznie zapraszamy nowe dziewczęta szczególnie z klasy IV. Spotkanie odbędzie się na plebani. Zwracamy się także z prośba do dziewcząt nie uczestniczących już w spotkaniach DSM o zwrot strojów.

- w środę o godz. 17.45 w kaplicy zbiórka organizacyjna dla ministrantów w Hadykówce a po Mszy św. spotkanie dla członków Koła misyjnego

- w czwartek o godz. 17:00 zbiórka organizacyjna wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

- w sobotę zapraszamy członków OAZY i KSM-u. na Mszę Świętą o godzinie 18:30 .  Po Mszy Św. spotkanie. Zapraszamy do OAZY nowe osoby od klasy IV-VIII a do KSM-u od klasy VII szkoły podstawowej.

- w przyszłą niedziele (15 września) po Mszy Świętej o godzinie 9:00 odbędzie się na plebani spotkanie z rodzicami dzieci z klas III szkoły podstawowej,  które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

 

4. W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.18.00. Zapraszamy do udziału w modlitwie. Po Mszy św. zostaną rozdane indeksy formacji młodzieży dla uczniów klasy VII z Cmolasu. Zapraszamy młodzież z rodzicami.

 

5. W piątek tj. 13 września, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie połączone z rozważaniem tajemnic różańcowych zakończone Apelem Jasnogórskim. Do udziału w tym nabożeństwie serdecznie zapraszamy.

 

6. W ramach inicjatywy modlitewno-duszpasterskiej „Polska pod Krzyżem” zapraszamy w sobotę 14 września do udziału w nabożeństwie w kościele pw. MBNP w Mielcu (Osiedle, ul. Arczewskieg) o godz. 19.00. Szczegółowe informacje o innych przygotowanych nabożeństwach na plakatach.

 

7. Dyrektor, nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Hadykówce serdecznie zapraszają wszystkich przyjaciół szkoły na piknik środowiskowy zorganizowany z okazji 65 – lecia placówki. Rozpocznie się on 15.09.2019 r. Mszą Św. o godz. 14.00 w kaplicy w Hadykówce. Po Mszy Św.odbędzie się prezentacja osiągnięć uczniów zdobytych podczas realizacji programu ,,Ludowość bawi, smakuje i zachwyca” w ramach Projektu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019. Dla uczestników pikniku przygotowane będą liczne atrakcje kulinarne, taneczne, wystawy oraz występy kapel ludowych. Zaprezentuje się również KGW z Hadykówki.

 

8. Stowarzyszenie NIL zaprasza wszystkie osoby z powiatu kolbuszowskiego, niepracujące w wieku 18-29 lat do udziału w projekcie. Oferowane są bezpłatne kursy zawodowe oraz płatne staże. Więcej informacji uzyskają Państwo na spotkaniu informacyjnym w Urzędzie Gminy w Cmolasie- wtorek 10 września o godzinie 09:00. Zapraszamy

 

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Bolesne

 

  • Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).