23 niedziela zwykła 2019-09-09

1. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

2. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członków róży Danuty Posłusznej.

3. Wznawiamy działalność formacyjną w poszczególnych grupach młodzieżowych:

- w poniedziałek o godz. 17:30 w salce na ołtarzu polowym zapraszamy chłopców, zwłaszcza z klas IV,   na spotkanie połączone z zapisami na ministranta Liturgicznej Służby Ołtarza

- we wtorek w Mechowcu o godz. 17.30 spotkanie scholi a po Mszy św. zapraszamy ministrantów i lektorów

- w środę na godzinę 17:30 zapraszamy dziewczęta należące do DSM na rozpoczęcie spotkań formacyjnych. Serdecznie zapraszamy nowe dziewczęta szczególnie z klasy IV. Spotkanie odbędzie się na plebani. Zwracamy się także z prośba do dziewcząt nie uczestniczących już w spotkaniach DSM o zwrot strojów.

- w środę o godz. 17.45 w kaplicy zbiórka organizacyjna dla ministrantów w Hadykówce a po Mszy św. spotkanie dla członków Koła misyjnego

- w czwartek o godz. 17:00 zbiórka organizacyjna wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

- w sobotę zapraszamy członków OAZY i KSM-u. na Mszę Świętą o godzinie 18:30 .  Po Mszy Św. spotkanie. Zapraszamy do OAZY nowe osoby od klasy IV-VIII a do KSM-u od klasy VII szkoły podstawowej.

- w przyszłą niedziele (15 września) po Mszy Świętej o godzinie 9:00 odbędzie się na plebani spotkanie z rodzicami dzieci z klas III szkoły podstawowej,  które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

4. W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.18.00. Zapraszamy do udziału w modlitwie. Po Mszy św. zostaną rozdane indeksy formacji młodzieży dla uczniów klasy VII z Cmolasu. Zapraszamy młodzież z rodzicami.

5. W piątek tj. 13 września, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie połączone z rozważaniem tajemnic różańcowych zakończone Apelem Jasnogórskim. Do udziału w tym nabożeństwie serdecznie zapraszamy.

6. W ramach inicjatywy modlitewno-duszpasterskiej „Polska pod Krzyżem” zapraszamy w sobotę 14 września do udziału w nabożeństwie w kościele pw. MBNP w Mielcu (Osiedle, ul. Arczewskieg) o godz. 19.00. Szczegółowe informacje o innych przygotowanych nabożeństwach na plakatach.

7. Dyrektor, nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Hadykówce serdecznie zapraszają wszystkich przyjaciół szkoły na piknik środowiskowy zorganizowany z okazji 65 – lecia placówki. Rozpocznie się on 15.09.2019 r. Mszą Św. o godz. 14.00 w kaplicy w Hadykówce. Po Mszy Św.odbędzie się prezentacja osiągnięć uczniów zdobytych podczas realizacji programu ,,Ludowość bawi, smakuje i zachwyca” w ramach Projektu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019. Dla uczestników pikniku przygotowane będą liczne atrakcje kulinarne, taneczne, wystawy oraz występy kapel ludowych. Zaprezentuje się również KGW z Hadykówki.

8. Stowarzyszenie NIL zaprasza wszystkie osoby z powiatu kolbuszowskiego, niepracujące w wieku 18-29 lat do udziału w projekcie. Oferowane są bezpłatne kursy zawodowe oraz płatne staże. Więcej informacji uzyskają Państwo na spotkaniu informacyjnym w Urzędzie Gminy w Cmolasie- wtorek 10 września o godzinie 09:00. Zapraszamy

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu