26 niedziela zwykła-ogłoszenia 2019-09-28

W rozpoczynającym się miesiącu październiku zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Podczas nabożeństw dzieci otrzymają plansze i okolicznościowe naklejki. W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy: środa – dzieci z przedszkola sióstr z rodzinami; piątek – Oaza; sobota – róża Danuty Posłusznej; niedziela – róża Urszuli Skowron.

Informujemy o zmianie godziny wieczornej Mszy św. W ciągu tygodnia nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17.00 a po nim Msza św. w Cmolasie, w Hadykówce i w Mechowcu. W niedzielę nabożeństwo różańcowe w Cmolasie o godz. 16.30. Spotkania DSM, młodszej Oazy i ministrantów odbywać się będą o godz. 16.00.

We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Bożeny Serafin

W czwartek nowenna do Pana Jezusa Przemienionego o godz.17.00. Zapraszamy do udziału w modlitwie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota października:

- Spowiedź św.: Cmolas – piątek od 16.00; Hadykówka – środa od 16.30; Mechowiec – piątek od 18.30. Komunia św. w Hadykówce zostanie udzielona w piątek o godz. 17.00.

- Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy od godz. 8.00, chorych z rejonu Cmolas-Zakościele

i w Dąbrówce od godz. 13.00

- w sobotę dodatkowa Msza św. w zabytkowym kościele o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.9.00 dzieci klas III z parafii otrzymają różańce. Po Mszy św. spotkanie z trójkami klasowymi na plebani.

Od 1.10.2019 poza parafią odprawiane będą Msze św. gregoriańskie za śp. Michała Luberę i śp. Alfreda Mokrzyckiego.

Informujemy, że 30 września o godz. 18.00 w parafii pw. św. Brata Alberta będzie Msza św.

z modlitwą o uzdrowienie i wylanie Ducha Św. pod przewodnictwem o. Witko. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

Rada Parafialna informuje, że przez najbliższe dwie niedziele, tj. 6 i 13 października, po każdej Mszy św. na placu przed kościołem w Cmolasie, w Mechowcu i Hadykówce zbierana będzie składka roczna. Zebrane pieniądze wydatkowane będą na energię elektryczną i ogrzewanie świątyni, jej sprzątanie i ubezpieczenie oraz stanowić będą dodatek do wynagrodzenia pracowników parafii.

Kwota składki w tym roku to 150,- złotych od rodziny. Osoby samotne prosimy o wpłatę w miarę swoich możliwości, połowy tej kwoty. Liczymy na zrozumienie ze strony parafian i wsparcie finansowe codziennego funkcjonowania naszych świątyń. Parafian z Mechowca i Hadykówki uczęszczających do kościoła w Cmolasie, prosimy o wsparcie chociażby częściową wpłatą składki na kościół parafialny.

Osoby chcące przekazać wpłatę składki rocznej lub ofiary indywidualnej na konto bankowe parafii, prosimy o wpisanie w tytule wpłaty „na cele kultu religijnego”, co jest podstawą do odpisu podatkowego. Wypełnione blankiety wpłat bankowych dostępne będą na stolikach. Za zrozumienie i pomoc serdeczne Bóg zapłać

Tajemnice Światła

• Chrzest Pana Jezusa w Jordanie