30 Niedziela zwykła-ogłoszenia 2019-10-28

1.Kończą się tegoroczne nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy grupom parafialnym za prowadzenie modlitwy. Dziękujemy również za liczne uczestnictwo, zwłaszcza dzieci. Aby w pewien sposób nagrodzić dzieciom ich starania, prosimy, aby podpisane plansze z naklejkami złożyły w zakrystii do niedzieli. Upominki rozdawane będą w drugą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.00 i na dojazdach.

2. W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej: poniedziałek – róża Barbary Kapusta; środa; – róża Kazimiery Zagroby.

3.We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Teresy Kudej z Mechowca.

4,Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych, aby móc zyskiwać odpusty zupełne. Możliwość spowiedzi św. będzie:

w Cmolasie w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek od godz. 16.00;
-w Mechowcu we wtorek od godz. 16.00;
-w Hadykówce w środę od godz. 16.00.

Kancelaria parafialna w tych dniach czynna tylko po Mszy św. Chorych odwiedzimy w sobotę godz. 8.00; ks. Proboszcz od godz. 14.00.

5. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych i jednocześnie Pierwszy Piątek Miesiąca Przypominamy, że tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i w Mechowcu o 15.00. Zapraszamy na nabożeństwo na cmentarzu o godz. 13.30, po którym zostanie odprawiona Msza św. Składka z Mszy św. przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 7.30 i popołudniu o godz. 17.00, natomiast w Mechowcu o godz. 9.15 z procesją na miejscowy cmentarz. Msza św. w Hadykówce o godz. 17.00. W sobotę Msza św. w zabytkowym kościele o godz. 11:00; wieczorem zapraszamy róże różańcowe na nabożeństwo o godz. 16.30 – będzie ono połączone z wypominkami, dlatego nie będzie wtedy nabożeństwa po Mszy św.

7. Przez cały miesiąc listopad po Mszy św. będzie modlitwa wypominkowa. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych i aktywnego włączenia się w modlitwę. Za ofiary złożone z racji wypominek składamy Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za troskę o groby i porządek na cmentarzu. Prosimy jednak parafian o uporządkowanie grobów najbliższych zmarłych i odpowiedzialną segregację odpadów, aby nie wrzucać traw do kontenerów, ale na podstawione specjalne przyczepy.

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu