Sanktuarium Przemienienia Pańskiego

w Cmolasie

30 Niedziela zwykła-ogłoszenia 2019-10-28

1.Kończą się tegoroczne nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy grupom parafialnym za prowadzenie modlitwy. Dziękujemy również za liczne uczestnictwo, zwłaszcza dzieci. Aby w pewien sposób nagrodzić dzieciom ich starania, prosimy, aby podpisane plansze z naklejkami złożyły w zakrystii do niedzieli. Upominki rozdawane będą w drugą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.00 i na dojazdach.

 

2. W tym tygodniu prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej: poniedziałek – róża Barbary Kapusta; środa; – róża Kazimiery Zagroby.

 

3.We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30. O prowadzenie modlitwy prosimy członkinie róży Teresy Kudej z Mechowca.

 

4,Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych, aby móc zyskiwać odpusty zupełne. Możliwość spowiedzi św. będzie:

w Cmolasie w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek od godz. 16.00;
-w Mechowcu we wtorek od godz. 16.00;
-w Hadykówce w środę od godz. 16.00.

Kancelaria parafialna w tych dniach czynna tylko po Mszy św. Chorych odwiedzimy w sobotę godz. 8.00; ks. Proboszcz od godz. 14.00.

 

5. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych i jednocześnie Pierwszy Piątek Miesiąca Przypominamy, że tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i w Mechowcu o 15.00. Zapraszamy na nabożeństwo na cmentarzu o godz. 13.30, po którym zostanie odprawiona Msza św. Składka z Mszy św. przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

6. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 7.30 i popołudniu o godz. 17.00, natomiast w Mechowcu o godz. 9.15 z procesją na miejscowy cmentarz. Msza św. w Hadykówce o godz. 17.00. W sobotę Msza św. w zabytkowym kościele o godz. 11:00; wieczorem zapraszamy róże różańcowe na nabożeństwo o godz. 16.30 – będzie ono połączone z wypominkami, dlatego nie będzie wtedy nabożeństwa po Mszy św.

 

7. Przez cały miesiąc listopad po Mszy św. będzie modlitwa wypominkowa. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych i aktywnego włączenia się w modlitwę. Za ofiary złożone z racji wypominek składamy Bóg zapłać.

 

8. Dziękujemy za troskę o groby i porządek na cmentarzu. Prosimy jednak parafian o uporządkowanie grobów najbliższych zmarłych i odpowiedzialną segregację odpadów, aby nie wrzucać traw do kontenerów, ale na podstawione specjalne przyczepy.

Różaniec na dziś

 

Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

 

Polecane strony

 

Poniżej prezentujemy adresy stron współpracujących z naszym serwisem, a także inne ciekawe linki, którym warto poświęcić chwilę uwagi.

 

 

  

 

Zabytkowy kościół. pw. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

 

Godziny otwarcia:

 

1) W  sezonie turystycznym od kwietnia do sierpnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 9.00 – 18.00. Poza sezonem turystycznym od września do marca obiekt czynny po wcześniejszej rezerwacja drogą telefoniczną 17 283 77 04 lub parafiacmolas@gmail.com).

 

2) Zwiedzanie w grupie z przewodnikiem (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).

 

3) Turyści indywidualni mogą skorzystać z pełnej oferty obiektu wraz z usługą przewodnicką w czasie uroczystości odpustowych 5-6 sierpnia  – o ustalonej stałej porze tj. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 godz. Zwiedzanie w innym terminie z przewodnikiem  (konieczna wcześniejsza rezerwacja drogą telefoniczną lub mailową).